Vysoká děložní sliznice. Může značit nějaký problém? Může ovlivnit výsledky cytologie?

Zodpovězené
13. kvě 2021

Dobrý den, pane doktore,

včera jsem byla na klasické prevenci a pana dr. překvapila vysoká děložní sliznice (bohužel nevím, kolik naměřil - nesdělil mi to). Jen mi řekl, že na 22. den cyklu je hodně vysoká. Cykly mám v průměru tak 32 až 36 dní. Čípek, děloha a vaječníky prý byly klidné a čisté. Na konci jen sdělil, že uvidíme, jak vyjde cytologie, dál nic.

Může vysoká děložní sliznice značit nějaký problém, nebo mohu být v klidu? Případně, o jaký problém může jít?

Může vysoká sliznice nějak ovlivnit výsledky z cytologie?

Děkuji za Váš čas a Vaši odpověď.

Dobrý den,

výška děložní sliznice nemá vliv na výsledek cytologického vyšetření z děložního čípku.
Na druhou část otázky bohužel nelze odpovědět - musíte řešit individuálně se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz