Výtok. Je to normální ovulační hlen?

Zodpovězené
24. kvě 2022

Dobrý den,

dlouhodobě trpím na silný výtok. První polovinu cyklu je přiměřený, ale zřejmě od ovulace až do konce cyklu je až obtěžující. Výtok mám čirý, bílkový, možná že nepatrně nažloutlý. Ráno, když vstanu, pomalu mi stéká po stehnech. Jsou dny, kdy bez intimní vložky nevyjdu. Když ji nemám, mám mokré skvrny na spodním prádle. Toto mi trvá asi 7-14 dní do příchodu MS. Cyklus mám nepravidelný (snad co pamatuji), a to od 28-38 dní cca. Léky žádné neužívám. Příznaky infekce, jako pálení, svědění, bolest apod., nic z toho nepociťuji.

Je to normální ovulační hlen?

Mohu to nějak ovlivnit (úprava stravy, vitamíny, změna kosmetiky...?

Nebo se může jednat o nemoc/infekci a je lépe se obrátit na lékaře?

Děkuji

Dobrý den,

v případě situace jakou popisujete doporučuji vyšetření lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz