Zapomenutí pilulky a špinění. Jsem chráněna, i když teď špiním? Co dělat, aby to bylo správně?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

beru Lindynette 20 a 8. den jsem si zapomněla vzít pilulku a vzpomněla jsem si na ni až po 16 hodinách. Vzala jsem si ji, a teď po 6 dnech jsem začala špinit. Sex jsem měla, ale chráněný kondomem, jelikož v příbalovém letáku píší 7 dní chránit ještě jinak.

Těhotná být nemůžu, ne?

A jsem chráněna, i když teď špiním?

Nevím, co teď dělat, aby to bylo správně. Teď samozřejmě beru pravidelně antinu dál a beru ji cca rok a půl, tohle se mi stalo poprvé.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste postupovala jak uvádíte, tak je těhotenství velmi nepravděpodobné.
Antikoncepce funguje, i když špiníte. Selhání antikoncepce po 16 hod. opoždění jedné tablety je velice nepravděpodobné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz