Zjištění těhotenství po 1. dávce očkování. Jaký postup byste navrhoval?

Zodpovězené
24. čer 2021

Dobrý den,

krátce po první dávce očkováni proti Covidu (Pfizer) jsem zjistila, že jsem těhotná. Nyní jsem cca v 7. - 8. týdnu, takže je to ještě nejisté a první vyšetření mě teprve čeká. Nicméně, pokud by těhotenství v pořádku pokračovalo, přemýšlím, jak naložit s druhou dávkou. Nyní by vycházela cca na 11. týden, což se mi riskovat nechce.

Jaký je maximální interval mezi první a druhou dávkou tak, aby se nemuselo očkování opakovat celé znovu?

Jaký postup byste navrhoval?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

stanovisko Sekce asistované reprodukce České gynekol. - porod. společnosti je, že v případě otěhotnění mezi první a druhou dávkou se doporučuje dokončit očkování.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz