Zpoždění ms. Je to ještě brzo, aby šlo na tt něco vidět? Nebo mám radši zajít k dr.?

Zodpovězené
23. lis 2021

Dobrý den,

už deset dní mám zpoždění ms .... jsem půl roku po interupci skoro ve 12. tydnu. Snažíme se o miminko už 3 měsíce, do teď žádný problém, ms jsem měla pravidelně až do tohoto měsíce. Zkusila jsem si udělat i tt a negativní.

Je to ještě brzo, aby šlo na tt něco vidět? Nebo mám radši zajít k dr.?

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

těhotenské testy z moči jsou poměrně citlivé. Máte-li pochybnosti, je možné stanovit přesnou hladinu těhotenského hormonu z krve u Vašeho gynekologa. Bude-li negativní, tak může zároveň zjistit i příčinu opoždění menstruace.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz