Genetické onemocnění u babičky. Máme právo zeptat se na podrobnosti?

Zodpovězené
23. zář 2022

Dobrý den,

jsme ze Slovenska. Babička zemřela v roce 1999 v Hradci Králové v nějakém Masarykově ústavu. Přesný název ústavu ale neznáme. Prý to bylo genetického původu.

Prosím, máme jako rodina právo zeptat se tam na úmrtí a babičku, když ale neznáme správný název toho ústavu?

Předem děkujeme.

Dobrý den,

ohledně názvu příslušného zdravotnického zařízení se můžete informovat na Krajském Úřadu v Hradci Králové. Co se týče informací o úmrtí Vaší babičky, byla-li v nemocnici před svou smrtí hospitalizována, uchovává se související zdravotnická dokumentace 10 let od úmrtí pacienta (vizte přílohu č. 3 k vyhlášce č. 98/2012 Sb., bod 5.). Základní informace o úmrtí můžete také zjistit z knihy úmrtí na příslušné matrice. Tato kniha se uchovává po dobu 75 let od posledního zápisu do knihy (vizte zákon č. 301/2000 Sb.).

Přejeme Vám krásný den,
Mgr. Karel Lach a Mgr. Anna Štefanidesová
právníci Ligy lidských práv
e-mail: poradna@llp.cz