Autosedačka "s" i "bez" isofixu. Jaká je nejlepší, nejbezpečnější a finančně nás nezruinuje?

Zodpovězené
19. únor 2021

Dobrý den,

zajímá mě, jestli existuje autosedačka pro sedící dítě, které vyrostlo z vajíčka, ale jde mi o to, aby byla sedačka použitelná s isofixem i bez něj. Máme jedno auto, kam lze dát isofix a druhé, kam nelze. Dvě sedačky kupovat nechci.

Případně, jaká sedačka po vajíčku bez isofixu je nejlepší, nejbezpečnější a finančně nás nezruinuje?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zopakuji základní věc, která je u dětské autosedačky nejdůležitější. Neexistuje nejlepší, nebo nejbezpečnější sedačka. Existuje pouze nejvhodnější sedačka pro konkrétního pasažéra, do konkrétního auta, pro konkrétní způsob použití.

Každé auto je jiné a každé dítě je jiné. Každý sedačku používá jiným způsobem a jinak často. Někdo jí stěhuje dvakrát denně a jiný jezdí stále jedním autem. Někdo jezdí tisíce kilometrů a někdo jednou za týden 3 km na nákup...). Každý má jiný finanční limit.

Pro Vás jsem schopen poradit pouze dvě věci - co nejdéle vydržte s dítětem v protisměru a pokud nemáte isofix, můžete v obou autech používat sedačku poutanou pásem. Za dodržení určitých podmínek není stěhování nijak složité.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz