Nejlepší autosedačka od 15 kg. Co říkáte na Britax Kidfix 2 S?

Zodpovězené
7. únor 2021

Dobrý den,

jdu si pro radu. Sháním co nejbezpečnější autosedačku 15-36 kg (dítě 112 cm, 19,5 kg). Nejvíc mě zaujal model Britax Kidfix 2 S.

Co na tuto sedačku říkáte?

Nemáme ale v autě Isofix - jde použít i bez něho?

Případně prosím i o další tipy na jiné autosedačky v této kategorii.

Děkuji

Dobrý den,

neexistuje nejlepší autosedačka. Každé dítě je jiné, každé auto je jiné, každý má jiné cestovní zvyklosti, každý má jiný cenový limit, osobní preference... Může být jen nejlepší sedačka konkrétně pro Vás.

Britax Römer Kidfix III S je kvalitní sedačka s nadstandardní bezpečností. Já bych v případě tohoto modelu volil verzi III S, která má chránič pásu XP Pad, což je velmi užitečná pomůcka zvyšující komfort a bezpečnost.

V kategorii 15-36 kg je možné každou sedačku použít i bez isofixu. Ten drží jen samotnou sedačku, dítě je poutáno vždy pásem. Nicméně pokud nemáte isofix, zkuste zvážit nějakou lehčí verzi sedačky. V případě nárazu totiž sedačka tlačí vlastní váhou dítě do pásu a čím je lehčí, tím lépe.

Zamyslete se i nad tím, jestli dítě je standardně rostlé (výška, váha). Pokud je vyšší, nebo naopak menší, je dobré podívat se na sedačky, které se zvedáním hlavové opěrky rostou i do stran (Klippan Wego, Axkid Grow, Takata Maxi, BeSafe iZi Flex S FIX, BeSafe iZi Flex FIX i-Size).

Pro někoho je důležité aspoň minimální polohování (Axkid Bigkid, Klippan Wego). Někdo uvítá delší sedák, nebo například jiný tvar hlavové opěrky. Jak píšu na začátku - neexistuje nejlepší sedačka. Existuje jen nejlepší sedačka konkrétně pro Vaše dítě 😉.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz