Antibiotika, zánět. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
24. črc 2020

Dobrý den,

cca dva měsíce zpátky jsem brala antibiotika na zánět průdušek. Od té doby mám problémy.
Začalo to výtokem, který svědil, pálení a svědění pochvy. Koupila jsem si tedy volně prodejný lék (tablety na 6 nocí), ani po nich úleva nepřišla.
Šla jsem tedy na gynekologii, kde mi paní doktorka napsala Jenamazol (na 3 noci), ani po nich to nepřešlo, šla jsem tam tedy znovu, byl mi udělán výtěr, vyšly tam prý nějaké bakterie, na to jsem dostala Macmiror (8 tablet). Ty jsem předevčírem dobrala, ale svědění občas mám, ale už to není tak, jako předtím, k lékařce se mi už nechce, protože mi říkala, že tohle na to zabere.

Co byste mi poradil?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

popisujete typickou bakteriální dysmikrobii/vaginitidu, které většina žen u nás říká (zcela mylně) vaginální mykóza.

Jednoznačně doporučuju zatím přirozenější způsob, jak se "zlých" bakterií zbavit, a to je poslat na ně "hodné bakterie". Nasaďte si Gynimun INTIM protect (obsahuje vaginální probiotické kmeny) a buďte trpělivá (ke zlepšení sice může dojít za 2-3 dny, ale klidně to může trvat i 8-10 dní, přeci jen už to nějaký čas trvá...

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň