Chlamydie. Nakazil mě partner nebo já partnera?

Zodpovězené
18. led 2024

Dobrý den,

kvůli dlouhodobému špinění jsem navštívila gynekologa a byl odebrán stěr na chlamydie. Byl pozitivní a dostala jsem antibiotika pro mě i pro partnera. Se současným partnerem mám pohlavní styk asi 9 měsíců, předtím jsem minimálně rok a půl pohlavní styk neměla, potíže začaly asi 2 měsíce zpátky.

Nakazil mě partner nebo já partnera?

Do bazénů a sauny nechodím.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

ač je přenos pohlavním stykem u Chlamydií (trachomatis) hlavní cestou, existují i jiné, méně pravděpodobné způsoby (bazény, sauny, ale i sportovní šatny, atd). Takže přestože lze pojmout určitá padezření, jak to bylo, nevyvratitelný důkaz to není, jestli mi rozumíte.

Pro úplnost dodávám, že se musíte léčit oba (Vám by při neléčení hrozily pánevní záněty a třeba i neplodnost) a kontrola ještě za 3 měsíce po léčbě.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň