Enterokok. Je něco, co mohu sama udělat pro to, abych se této nepříjemnosti zbavila?

Zodpovězené
11. zář 2023

Dobrý den,

lékařka mi našla v moči po kultivaci bakterii Enterokok - ojediněle. Našla to po tom, co jsme hledaly příčinu bolesti břicha. Antibiotika mi prý psát nebude. Mám dodržovat pitný režim a zdravou životosprávu.

Je něco, co mohu sama udělat pro to, abych se této nepříjemnosti zbavila?

Bojím se, aby se bakterie nepremnožila a já neměla nějaké problémy. ☹

Děkuji

Dobrý den,

tipl bych si, že to nebude příčina Vašich potíží (cystitida řeže při močení jako čert a bakterie je ojediněle a klidně to může být artefakt při nesterilním odběru moči). Řešil bych diagnostiku s gynekologem (mikroskop) - to doporučuji, případně - pokud by se mu nějak nechtělo nebo se Vám chce rovnou udělat bezpečný terapeutický pokus - můžete zkusit např. Gynimun rapid čípky.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň