Růžový výtok, bolest podbřišku. Kdy je nutné to začít řešit?

Zodpovězené
30. led 2022

Dobrý den,

druhý den mne trápí růžový výtok bez zápachu (víceméně jen na toaletním papíru) a pobolívání podbřišku. Není to bolest ostrá, neberu nic na bolest, ale oukej úplně nejsem. MS má dorazit příští víkend, beru HA (aktuálně jsem nedělala pauzu, nikdy s tím problém nebyl). Nerada bych něco zanedbala, ale zase se mi nechce hned letět na pohotovost.

Kdy je nutné to začít řešit?

Nedokážu rozluštit příčinu, ani co to je, ani zda je to gyn. problém nebo močák. Nasadila jsem protizánětlivé kapky a zatím vyčkávám.

Děkuji za radu, nasměrování, kdy a kam zajít.

Dobrý den,

není asi nutné se znepokojovat. Nejspíš půjde o nejčastější příčinu vaginálního dykomfortu, a sice bakteriální vaginózu (dysmikrobii). Můžete buď vyškat, co se stane po MS (to je takový "reset") anebo můžete nasadit Gynimun rapid (to je taková univerzální první pomoc, která pomůže, ať je to, co je to).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň