Sactosalpinx u vaječníku. Jaké jsou šance na úspěšný embryotransfer?

Zodpovězené
21. únor 2019

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se Vás zeptala. V úterý jsem byla na odběru vajíček a doktorka zřetelně viděla sactosalpinx u levého vaječníku. V některém cyklu ji tam mám a v některém ne, zítra jsem měla jít na ET, paní doktorka řekla, že to prostě zkusíme a uvidíme, jenže pak se mi to rozleželo v hlavě a pak jsem se s ní včera domluvila, že embrya zamrazíme a nejdřív vyřešíme ten sactosalpinx. Říkala, ze je to rozumné, a tak se v pondělí jedu domluvit co a jak. Jen mě zaráží, že jsem to paní doktorce musela navrhnout já a že s tím nepřišla sama. Takhle mi to připadá, že jde vážně hlavně o peníze.

No a pak je další věc, že jsem byla před 10ti lety na operaci levého vaječníku, měla jsem tam velký zánět a srůsty. No a Vás bych se ráda zeptala, zda si myslíte, že když bychom levý vaječník odstranili, zda budou šance na úspěšné IVF větší? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

těžko říct, ale podle mého názoru (na event. řešení levého vaječníku) to nebude hrát žádnou roli, respektive nezvýší ani nesníží Vaše šance. Tipoval bych, že paní doktorka si to myslela podobně a nejspíš nechtěla výkon provádět s ustaranou maminkou...

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň