Jaké nosítko pro drobnějšího novorozence?

Zodpovězené
16. čer 2021

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem nosítka pro novorozence 3 kg a nosící maminku163 cm a 60 kg. Nosit potřebuju příležitostně hlavně doma, abych uvařila atd. Nosítko bych tedy potřebovala pro novorozence do cca 1 roku, max 1,5 roku. Venku zvládáme prozatím s kočárkem. Chtěla bych proto pořídit bazarové. Přemýšlím mezi těmito: Tula FTG, Moisha HuGo, Storchenwiege, Fidela Fusion Babysize, Diva Milano the one, Lenka Mini, Fidela Flowclick baby. Nejvíce mě zaujalo Storchenwiege.

Co jsem se dívala, tak bazarové seženu Storchenwiege, Tulu, Fidelu Fusion a Divu. Tak přemýšlím hlavně nad těmito. Bohužel nemám možnost si někde osobně vyzkoušet. Co byste z mého výběru doporučila nejvíc a které podle Vás není vhodné? Preferuji spíše s křížením na zádech, jelikož usuzuji, že mi bude pohodlnější?

Předem děkuji.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu je jen dost málo co odpovědět, jelikož uvažujete velice správně. Pokud preferujete bazarové, tak i výběr máte dobře. Někdy je fajn se i podívat přímo do FB skupinek daných nosítek třeba Moishy, Lenky, Donkey apod. a často si tam maminky mezi sebou prodávají, radí a doporučují.

Co se týká křížení, zda je nebo není pohodlnější, záleží jednak na stavbě ramen a také na konkrétním nosítku, některá jsou primárně již šitá pro nošení s křížením, některá zase tak, aby byla variabilní. Většina kvalitních nosítek již má ramenní popruhy ergonomicky tvarovaná s hrudní (zádovou) sponou tak, že na rameni skvěle sedí, nesjíždí a nedřou v podpaží. Záleží i na bederním pásu, aby seděl dobře a váha dítka se tak dobře rozložila a neležela jen právě na ramenou.
Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!

Silvie