Šátek s příměsí lnu. Jaká jsou jeho specifika? Je pohodlný?

Zodpovězené
23. bře 2020

Dobrý den,

vybrala jsem si šátek s příměsí lnu (55 % bavlna, 45 % len). Chci ho využívat na historických akcích, len je autentický.

Jaká jsou specifika šátku s příměsí lnu? Má větší srážlivost? Musí se víc žehlit? Jak je pohodlný pro nošence?

Děkuji.

Dobrý den,

gratuluji k výběru, šátky se lnem jsou obecně velmi nosné, jsou příjemné pro miminka i pro větší dítka. Mají různé gramáže i vazby, rozhodně jsou to však skvělí pracanti a po zanošení se odmění skvělými vlastnostmi, jak termoregulačními, tak co do pohodlnosti nošení.

Péče o takové šátky je trošku větší, obzvláště ze začátku, je dobré ho napařovat, žehlit, vždy po nošení zahladit sklady. Po zanošení je šátek často nádherně měkký, ale oproti čistě bavlněnému šátku bývá větší držák s pevnější strukturou. Více naleznete také zde :
https://www.isatky.cz/rubriky/vse-o-noseni-v-sa...

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.

Silvie

mail: moisha@moisha.cz
www.moisha.cz
www.isatky.cz
www.bejbacek.cz