Zajistí hojdavak miminku podobné pohodlí jako nosítko anebo šátek?

Zodpovězené
11. čer 2019

Dobrý den,

můj syn (5měsíců) je většinu času nošený. Jak ho ale položím do postýlky nebo do kočárku, vždy se probudí a pláče. Jsem už dost unavená z téměř neustálého nošení a tulení se. Našla jsem ale hojdavak a přemýšlím, že ho pořídím kvůli podobnému "pohodlí" jako má šátek nebo nosič - jakoby to dítě obklopí. Máte s ním nějakou zkušenost? Mohlo by to fungovat?

Díky

Zdravím,

potřeba nošení je pro děti potřebou základní, stejně jako jídlo, vylučování, či spánek. Pro kvalitní vývoj dítka i pro naše rodičovské city je nošení něco co obě strany potřebujeme. Můžeme nosit jen na rukách, což samozřejmě po čase pocítíme na únavě svého těla a následně i v možnostech jak prakticky fungovat v běžném chodu domácnosti atd.

Pro zdravé, pohodlné a příjemné nošení dětí, je celá řada pomůcek jako jsou šátky, ergonomická nosítka a ring slingy apod. Hojdavaky - tento termín někdo používá pro závěsné houpací kolébky, tzv. Hacky nebo také pro Babyvak. Hacky jsou přínosné , ale ne vždy a všechny děti uspokojí - silnější potřeba fyzického kontaktu s rodičem tělo na tělo neuspokojí jen houpání. Babyvak nedoporučujeme vůbec, jelikož tam nelze zajistit správnou polohu pro dítko, nelze jej dotáhnout k tělu a i rodič je namáhán jednostranně.

Přeji dobrý výběr.
Silvie z Bejbacek.cz