Červené víno, grep a ananas. Je pravdou, že podporují početí?

Zodpovězené
5. únor 2019

Dobry den.

Zajímalo by me, jestli je opravdu ku prospěchu věci v době snažení toto:
Od 1. dne cyklu pít ob den 2dcl červeného vína na růst děložní sliznice.
5 dnů před ovulací jíst grep na podporu ovulačního hlenu.
1 až 2 dny po ovulaci jíst ananas, látka v něm prý napomáhá hnízdění vajíčka.

Je tohle jen pověra, placebo nebo to má něco do sebe?
Snažíme se 2 roky, mám Pcos, mám za sebou 2 potraty a píchám si Fraxiparine.

Dobrý den,

Už jsem to někde slyšel, ale asi Vás nepřekvapí, že jsem v odborných publikacích nikdy nic takového neviděl. Berete denně 4g inositolu a metylfolát? (Fertiprona)

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň