Co pomůže proti tvorbě modřin a praskání žilek?

Zodpovězené
18. čer 2019

Dobrý den,
mám necelých 8 měsíců po porodu, po celou dobu kojím, i nyní, kdy zavádím příkrmy.

Všimla jsem si, že se mi již několik měsíců tvoří na nohou modřiny, někdy se uhodím, ale většinou je mám pro mě z neznámého důvodu. Také mi praskají žilky na stehnech, mám úplné mapy. Je to vlivem hormonů? Těhotenství či porodu? Kojení? Chybí mi nějaké živiny, vitamíny? Jak bych to mohla řešit? Na každé noze mám i 10 menších či větších modřin, žádné bolesti nepociťuji.

Děkuji.

Dobrý den,

i toto se může po těhotenství/porodu stát a hormony v tom mohou mít svůj význam. Hodně se tady uplatňuje dědičnost (má matka, nebo i otec něco takového)?

Protože však tento stav nastal - podle Vašeho popisu - relativně náhle, rozhodně bych provedl základní vyšetření (krev, ...), abychom vyloučili nějaké jiné důvody.

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň