Křečové žíly po porodu a jak jim předejít?

kaja2016
21. dub 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Až po porodu jsem si všimla, že mám na nohách několik míst malé křečové žíly, ale docela dobře vyditelne. Nevím, jestli to vzniklo už v tehotenstvi, je možné, že jsem to prehledla, pod vlivem hormonů. Mám toho teď tolik, že po dalším těhotenství bych byla víc červená ne bílá. Máte někdo obdobnou zkušenost. Da se tomu nějak předcházet?? Myslím ze u porodu jsem neměla kompresní punčochy, protože jsem byla pořád ve sprše, pomáhá to? A jde s tím teď něco dělat? vyjma chirurgie...

kaja2016
autor
21. dub 2017

@kaja2016 a nadváhu nemám, ani v těhotenství....

eviczka85
23. dub 2017

Ahoj, já jsem měla křečové žíly už trochu před těhotenstvím, ale potom se to ještě zhoršilo. Přibyly taky takové ty metličky i na stehnech, praktická doktorka mi poradila jíst pohanku. Otestovaný to nemám, mně to nejede 😝

kaja2016
autor
30. dub 2017

@eviczka85 hm, hm, pohanka nic moc, no🙂 Možná to chce zase začít sportovat, nevím.

nafuka
30. dub 2017

genetická zátěž hraje také roli.Těhotenství žilám moc nepřidá.Jako že by zmizely to ne, leda zesvětlí.Pohanka obsahuje rutin, který pomáhá zpevnit cévní systém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru