Další těhotenství se po prodělaném potratu nedaří. Kde může být problém?

Zodpovězené
6. únor 2019

Dobrý den.

V březnu to bude rok co jsem musela ukončit těhotenství ve 20tt. Od července minulého roku se snažíme. Začala jsem znova užívat Femibion a nějak se nedaří. Podle utz mám vše ok. Proč to nejde??

Dobrý den,

důvodů může být spousta - nepíšete, kolik je Vám let (s věkem to jde "hůře"), jestli jste jinak zdravá (např. s PCOS a spoustou dalších přídatných diagnóz - ještě takhle z rychlíku připíšu aspoň některé zánětlivé procesy či infekce v malé pánvi - to jde "hůře"), nepíšete, z jakého důvodu jste potratila (někdy se neví, ale může to být i ta samá příčina, proč se to teď nedaří), atd atd.

Ale mám pro Vás dobrou zprávu: jako věc z k pouhému započetí lékařského zkoumání se bere neschopnost otěhotnět při PRAVIDELNÉM NECHRÁNĚNÉM STYKU po 1 roce, tedy jste teprve těsně za polovinou.

Někdy se stává, že fertilním párům, které se o to "příliš snaží" (tedy zkoumají ovulace a dělají takové ty věci doporučované různě v komunitách), to jako naschvál nějakou dobu nejde - dejte si na to pozor...

Jinak zvažte přechod na produkt Fertiprona (stojí to stejně jako to, co užíváte, a zvýší Vám to o nějaké procento šanci na úspěch).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň