Další těhotenství po potratu

snezenka123
17. led 2018

Ahojky, zatím je to pro mě ještě předčasné, ale zajímalo by mne, jak jste to měly vy, co jste o miminko přišli...a následně jste se potom snažili o další.
Jaký to byl potrat(spontánní, kyretáž)?A za jak dlouho jste se pokoušeli o další miminko a povedlo se?
A ještě jedna otázka..když už jste zjistili, že jste těhotné, šli jste co nejdříve k dr. nebo jste vyčkávaly?co nejdéle?

Já přišla o miminkov 7+0tt, diagnoza anembryomola, potrat mi vyvolaly tabletami, a teď dodržujeme šestinedělí, a potom tomu necháme volný průběh.
Jen jsem přemýšlela, až se zadaří, jestli jít k dr. nebo prostě raději počkat třeba na ten 6tt?Teď jsem byla v 4+4tt a malá tečka v děloze, další ko v 5+1tt a dutinka vyrostla, ale v 5+6tt začalo mírné špinění...váček vyrostl,ale byl pořád prázdný...vzali krev, za další dva dny znova a poslali mě domů že za pár dní znova utz...a v 6+5tt váček už zase o dost větší,ale prázdný☹
Tak nevím, zda znova zažívat ty stresy, a nebo prostě doufat a věřit, že to bude ok a počkat až tak na 6+ něco a jít až potom...moc se bojím, že se to bude opakovat☹
Jak jste to měli vy s následnou péčí a kontrolami u dr.v těhotenství po potratu?

pasiba
17. led 2018

Já bych počkala .... Už jenom proto, že minule jsi řešila že ho přítel nechce. To jsi byla taky ve stresu. Vůbec bych nespechala. Nechala bych tomu volny průběh bez nátlaku 🙂

arevb
17. led 2018

Ja spontánní potrat 8+2, kdy 8+1 jsem měla první kontrolu na gynde, ale nebylo srdíčko. Revize nebyla nutná, pouze tabletky na lepší vyčištění. Teď po 6neděli se snažíme znovu....Tak uvidím, kdy se zadari, dělala jsem ovu testy, ovu byla...Teď už vím , že když budou 2 čárky, tak budu s radostí opatrna...na gyndu bych se objednavala asi stejně, možná bych si předtím zaplatila odběr hcg, abych věděla na čem jsem...

arevb
17. led 2018

Podle mě si chodila na kontroly dost brzo, od 4+4....To ještě není nic vidět...

evjun
17. led 2018

Ahoj, já jsem v prosinci 2017 spontánně potratila v 5+3, nyní jsem opět těhotná, v pátek jdu poprvé k doktorce, to budu 5+6.

snezenka123
autor
17. led 2018

@pasiba jj vím, přítel si uvědomil, že to dítě vlastně i chce(přes počáteční strach)a když to nedopadlo, tak mi řekl, že by moc rád měl se mnou naše společné🙂 a to jsem ho k ničemu netlačila, přišel s tím sám, což pro mne moc znamenalo🙂po tom všem. Určitě necháme věcem volný průběh, až miminko bude chtít přijít, přijde v ten správný čas🙂

snezenka123
autor
17. led 2018

@arevb to je mi moc líto☹ já taky dostala ty tablety...nechtěla jsem operaci. A kdy jsi dostala poprvé ms? za jak dlouho?

snezenka123
autor
17. led 2018

@arevb vím, že to bylo brzo, ale já týden před termínem ms slabě krvácela, skoro celý ten týden...a dva dny před termínem ms jsem měla slabě pozitivní test, tak jsem jela na gyndu do nem.abych věděla, co se děje..a tam mi vzali krev(30 hcg)na utz vysoká sliznice a další kontrola po týdnu u svého dr. Ten mi těh.v děloze potrvdil a to bylo právě 4+4 s tím, že mě ještě chce vidět za 5 dní jestli to roste..dal mi i preventivně utrogestan...no a po pěti dnech to vyrostlo, měl radost že je váček hezky ale o tom, že je prázdný nic neříkal, jen, at příjdu za 14 dní a už tam bude i srdíčko...ale já necelý týden na to u navzdory utrogestanu začala špinit a v nemocnici mi po utz řekli, že je to 50 na 50. že váček je pořád prázdný a uvidí se, jestli se to tam ještě ukáže, brali krev, potom znova a na dalším utz po týdnu se diagnoza potvrdila...

u všech mých třech dětí jsem byla na potvrzení z krve,ale dříve neměli utz v ordinacích, jako teď, takže to bylo jen potvrzený z krve a potom, když nebyl problém si zvaly až na 12 týden..tedy u mojí první...druhé těhu jsem měla taky podle krve potvrzené, ale něco s emi nezdálo tak jsem jela at na mě v nemocnici kouknou a bylo to nějak 5-6 týden a já se těšila na srdíčko a dr.mě tenkrát zpražil, že tam ještě není ani plod a pozval si mě za 14 dní na ko...a všechno bylo ok...
a třetí těhu, tam to bylo taky komplikované, protože jsem v tom měsíci brala dvoje atb a musel s emi tím pádem posunout celý cyklus, ms nedošla, testy z krve negativní, píchli mi vyvolávačku, ms nikde ani po 12 dnech, šla jsem znova na ko a tam mi vzali krev a hodnota 50, za další dva dny mi krev brali znova rostlo to. zval si mě zase za týden pro potvrzení, že je to v děloze...a potom za další týden až dva ..to už nevím, jestli je srdeční akce...protože se nevědělo, ky jsem vlastně otěhotněla...
až budu těhotná teď půjdu na gyndu asi až 6-7 týden, pokud nebudu mít nějaký problém, protože ten stres je fakt naprd...ale zase bude to těžký, když te´d to nevyšlo být v klidu a čekat po // 14 dní-3 týdny..no

snezenka123
autor
17. led 2018

@evjun takže jsi otěhotněla hned po šestinedělí? po první ms?držím palečky

arevb
17. led 2018

@evjun jééé, tak to byl fofr, u tebe asi platí, že po potratu je pohnojeno 🙂

arevb
17. led 2018

@snezenka123 MS přišla za 4 týdny od potatu, on i potrat vyšel jakoby v termín MS

brokovich
17. led 2018

Po zamlklem potratu jsem otehotnela do 4 mesicu od nasledne revize. Na kontrolu jsem se prave kvuli nervum objednala az na 9 tt.

evjun
17. led 2018

@snezenka123 9.12. jsem potratila a 3.1. jsem zjistila,ze jsem zase tehotna 🙂

evjun
17. led 2018

@arevb jojo,porad tomu nemuzu uverit 🙂

snezenka123
autor
17. led 2018

@arevb děkuju..taky si myslím, že dojde tak nějak

@evjun tomu říkám rychlost.-) přeji ze ❤ ať je všechno ok🙂nám řekli dodržet šestinedělí, nebo alespoň do první ms, tak už se taky těším, až ms příjde a dovyčistí se i zbytek z dělohy

cinam
21. led 2018

Já byla na revizi na konci srpna, miminku přestalo bít srdíčko v 8+6, přišlo se na to když jsem měla být 9+2. Téměř tři měsíce (dvě MS, ta první si dala hodně na čas) jsme se nesnažili. Teď se dva cykly snažíme ale zatím se nedaří, dnes jsem to zrovna dostala. Jinak mi doktor říkal až se zadaří, tak ať přijdu tak do týdne po vynechání MS, že dostanu něco na udržení. Předtím jsem byla na první kontrole v 6+2.

jajinka83
22. led 2018

Já první potrat 8 tt ale přišlo se na to až ve 12tt takže na kyretaz. Dalsi otehotneni az po roce a opet potrat, zase na kyretaz. Další tehu opet za rok, cekala jsem dvojcata a jedno potratila v 8 tt. Druhé mimi se udrzelo az do konce.

bt85
22. led 2018

Ahoj, potrat jsem prožila v červnu, zhruba v 8tt napřed měl srdíčko ale pak se nějak přestal vyvýjet a zanikl, musela jsem na kyretáž, doktor mi po kontrole po první menstruaci řekl, že se můžeme klidně začít snažit hned, ale trochu jsem z toho měla strach, abych nezažila znova totéž, počkaly jsme dvě menstruace, pak se začaly pokoušet o další a vyšlo to hned ten první měsíc. Teď jsem v 23tt a zatím vše jak má být, tak snad už nic špatnýho nepříjde. Každopádně když jsem volala na gyndu že mi vyšel těhotenský test pozitivně tak mě stejně objednaly až kolem 7tt stejně jako normálně (jedná se už o mé druhé dítě), to že jsem o jedno přišla pro ně nemělo žádný vliv.

janapetrvalska
23. led 2018

tak v 9tt , 14dnu jsem spinila nekdy vic nekdy min mezi tim dovolena kde jsem trnula at se nic nestane a nezkazim dovolenou ostatnim. Den po priletu kontrola kdy se spustilo uz krvaceni, plod nebyl videt, tak do nemocnice na lepsi ultrazvuk kde taky nic nevideli. Ptali se jestli chcitomu nechat volny prubeh, ale jelikoz se to tahlo uz vic nez 14dnu, a ten den jsem zacla hodne krvacet a bolesti ktere se uz nedali ani vydrzet sla jsem rovnou na sal. Za hodinku jsme se vzbudila a bylo po vsem, nez se trapit tak jsem nemela cas se litovat a bylo to pro me privetivejsi. za tyden jsem se citila fit, ale museli jsme vydrzet aspon to 6nedeli , ms jsem dostala za 4tydny v terminu jsk bych ji mela normalne dostat. byla silnejsi , ted byla uz 5ms od revize a teprv ted se ms sklidnuje. Jinak tomu nechavame volny prubeh, i kdyz jsem se citila dobre, tak teprve ted po 5ms si myslim, ze byla v pohode ovulka , tak snad se zadari brzy ale nechci jit za tim nejak tvrde. A jestli se povede poletim hned jak budu vedet, at nasadi utros nebo neco at mam pocit, zejsem pro to udelala vse. Pokud by to opet nevyslo ..

jirikmaminka
16. srp 2019

@evjun mohu se prosim zeptat to tedy neprisla ani prvni ms po potratu a hned jste otehotnela? Dekuji moc za odpoved

evjun
17. srp 2019

@jirikmaminka Ano,hned. 9.12.jsem potratila a 6.1. uz jsme mela pozitivni test,ms tedy zadna mezitim nebyla. Ted uz mi tu smejdi 11 mesicni zlaticko 🙂

jirikmaminka
18. srp 2019

@evjun ahojky muzu se jeste zeptat jak jsem.jiz psala 5.8 jsem potratila po krvaceni jsme na to skocili vcera na testu nic snwhobilo a dnes dusik ktery vidi i pritel je to mozne?

evjun
18. srp 2019

@jirikmaminka To je jeste brzo,to podle me spis bude jeste zbytkove hcg po potratu. Ted netestuj,zkus az tak za 2 tydny.

jirikmaminka
18. srp 2019

@evjun ja mela odber krve prave 2x po pitratu iednou tak byl zbytek 6.3 a naposled uz uplna nula

blackhole
18. srp 2019

Loni v červnu jsem potratila v 6+4, pak jsme počkali 2 cykly a hned se zadařilo. Potrat proběhl ještě předtím, než jsem se poprvé dostala k doktorovi, takže příčinu nevím. U toho dalšího těhotenství jsem byla asi v 8. týdnu.

beatkaluka
23. srp 2019

Já mám děti taky rok po sobě a doktor mi hlavně doporučoval brát vitaminy pro těhotné, aby se tělo dalo trochu dohromady.

nelcaj
24. srp 2019

A jaké jsi brala? Je jich na trhu tolik..

beatkaluka
25. srp 2019

Na doporučení doktora jsem braly tyhle www.femibion.cz