Opakovaný zamlklý potrat. Jaké jsou Vaše zkušenosti s dalším otěhotněním?

radousekkk
17. dub 2020

Ahoj holky, diskuzí na téma potratů je tu plno, ale přesto se chci s vámi poradit a znát vaše zkušenosti po opakovném ZP.
7.10.2019 revize cca v 5tt - nebyla srdeční akce, jen prázdné plodové obaly.
Po čtyřech MS se podařilo znovu otěhotnět, na kontrole 6+1tt vše v pořádku, už bilo srdíčko a nyní v 9tt bít přestalo a musela jsem akutně na sál kvůli silnému krvácení a bolestem.
Po šestinedělí jsem s mým gynekologem domluvená, že začneme s nějakými testy a nebudeme čekat na další nezdar.
Celou dobu před pokusy o mimi jsem brala Inofolic a podobné vitamíny, manžel Folandrol, a pak jsem měla nasazený utrogestan. Žila jsem celkem zdravě apod.
Tak si říkám co dál, zda mám do budoucna šanci miminko někdy v pořádku donosit, co vše podstoupit a jaké jsou vaše zkušenosti a třeba i rady.
Předem vše, děkuji za vaše odpovědi 🙏

lachtanice86
17. dub 2020

@radousekkk ja byla tehotna 6x. Mam jedno dítě až z toho posledního těhotenství. Samovolne potraty i zt s revizí. Testů jsem mela dost a stejně se na nic nepřišlo

jitka_cv
17. dub 2020

Určitě se nech vyšetřit i na hematologii na trombofilní mutace, ty také způsobují potraty.

atze
18. dub 2020

Revize v 5tt je blbost.. Srdíčko je viditelné nejdřív v 7tt 😔

janedv
18. dub 2020

@atze to musi byt u autorky preklep. V 5tt by nikdo potrat neudelal, presne proto, ze srdicko do 7tt vazne byt nemusi.

aksil_e
18. dub 2020

@radousekkk Mela jsem dvakrat zamlkly potrat. Pak jsem donosila dve dcery. Pak znovu zamlkly potrat a ted jsem tehotna uz v 16.tydnu a verim, ze uz to bude v poradku. Tak pokud to ted bude ok, tak ve vysledku jsou to 3 nezdary a 3 uspechy. Vysetreni se pry delaji, kdyz je to 3x po sobe, coz jsem nemela, takze pry to mam brat tak, ze se to deje. Drzim palce, aby to uz vyslo. Je to vycerpavajici. Ja musim rict, ze mi nejvic semlel ten treti potrat, ackoli ostatni si mysleli presny opak - prece uz mam dve deti a tak to neni tak hrozne, jako kdyz jsme se snazili o to prvni. Ale je to individualni no...ja to mela tak, ze zkraje jsem proste verila ze to jednou vyjde a ze to ma duvod. U toho 3.uz jsem si po dvou detech ani nepripustila, ze by se to mohlo vratit, a bylo to tezke. Drzim pesti!!!

blbajulca
18. dub 2020

Měla jsem ZT, rok na to zdravý syn a před pár týdny opět ZT.....😉 stává se to prostě často, nenech se tím nijak moc stresovat, určitě se to povede....

radousekkk
autor
18. dub 2020

@atze @janedv Psala jsem 5tt protože tomuto týdnu odpovídalo dle velikosti ges.váčku těhotenství, ale miminko na UZ nebylo, natož srdíčko..... jinak jsem měla byt už asi 7tt/8tt, ale silně jsem krvacela, těhu nebylo prosperující, tudíž jsem musela na revizi.Další potrat byl teď v pátek v 9tt, jak už jsem psala...Ale ptám se zde na zkušenosti po opakovaných potratech, ne jestli mám “blbosti” v tom co píši... vím ze do 7tt byt srdíčko nemusí...

radousekkk
autor
18. dub 2020

@aksil_e děkuji za odpověď 🙏 vím ze se to řeší až po třetím neúspěchu,ale můj doktor řekl, ze až se zahojim začneme už s nějakými testy a nebudeme to nechávat... Tak aspoň tak... Snad se nám pak konečně zadari a nebude v tom nějaký velký zdravotní problém...Přeji pěkne tehulkovani a hlavně ať je nadále vše v pořádku 🍀❤️

baarus21
18. dub 2020

@radousekkk ahoj 🙂 já měla loni v srpnu jeden samovolný potrat v 6tt...to mi doktor říkal, že se to prostě stává a že na druhý pokus to už určitě vyjde. v listopadu jsem otěhotněla zase a šla schválně na kontrolu až v lednu aby už bylo všechno vidět a mohl v klidu říct, že je všechno ok. To jsem byla přesně 10+0...no na kontrole mi oznámil, že srdíčko nebije a plod odpovídá tak 7tt....dal mi vybrat jestli chci revizi, nebo chci počkat až to odejde samo, že tady ta možnost je. Řekla jsem, že chci počkat. no a přesně za týden jsem v noci potratila..neskutečná bolest, stahy, všecko..no hnus. Za další týden jsem šla na kontrolu, jestli mi tam nic nezůstalo..dělohu jsem měla čistou. Doporučil nám abychom se objednali na genetiku v Brně...dal nám žádanku (napsal tam 3potraty aby nás vzali) Výsledky v pořádku, jsme zdraví. No a předevčírem jsem objevila na těhotenském testu ducha, který krásně sílí 🙂 zatím....samozřejmě mám obrovské obavy, aby se to neopakovalo. Jen jsem tím chtěla říct, že je super, že můžeš otěhotnět víš 🙂 někomu to nejde vůbec...a určitě se ti další podaří to donosit 🙂 tak hodně štěstí 🙂 🙂

radousekkk
autor
18. dub 2020

@baarus21 moc děkuji za tvuj příběh a moc ti přeju, aby už do třetice bylo vše v pořádku 🍀❤️🌸😊 Určitě pokud budeš chtít, písni mi jak to s vámi vypadá a jak vše probíhá 😊

janedv
18. dub 2020

@radousekkk 1.teh naprosto v poradku, na prvni ostrou. Donosene, zdrave dite, rodila jsem 40+3.
Dalsi dve tehotenstvi zamlkly. 2x revize v 9tt. Ctvrte tehorenstvi uplne v poradku, jen ke konci nejaky sotek, vykyv v mnozstvo plodove vody, pak uz dobry, porod 38+4.
Takze ano, i ja zkusenost mam. Byla jsem i na geneticke konzultaci, ale vse ok. Ted (kvuli jinemu problemu) jsem byla na imulogii a vypada, ze je tam nejaky imunitni problem, ktery muze/nemusi s nicim souviset. Kazdopadne mam 2 zdrave deyi, takze 2x zamklke teh nemusi nic znamenat. Ale ja mikdy nekrvacela, nemela zadne bolesti. Drzim ti palce, at to dopadne dobre.
Jo a k tem 5tt jsem se vyjadrila proto, ze muselo byt jasne, ze to bylo trochu jinak pac revizi v 5tt pro nebijici srdce by zadny lekar neudelal. To bylo vysvetleni k tomu komentari, co kritizoval revizi v 5tt. Tak jsem psala, ze 5tt to urcite nebylo. Nebylo to mysleno spatne, naopak.

radousekkk
autor
18. dub 2020

@janedv děkuji za tvou odpověď 🙏

terezanovotna30
18. dub 2020

Měla jsem první těhotenství úplně v pořádku, narodil se zdravý syn. Pak druhé těhotenství konec v 9.tt a další po deseti měsících opět konec v 9.tt. Hned po tom druhém nevydařeném po šestinedělí jsme byli na genetice, nic se nenašlo, proběhly dvě MS a byla jsem těhotná. Nyní v 17tt a jeví se zatím všechno v pořádku. Tak jen doufáme, že už je to ono 😉. Opravdu se to stává až moc často. Držím palce, do třetice všeho dobrého!

janedv
18. dub 2020

@terezanovotna30 urcite bude, stejny prubeh jako u nas. A ted mi tady beha uz 4 letak a rocni 🙂 drzim palce

terezanovotna30
18. dub 2020

@janedv hned jsem si říkala, že je to jako bych to psala já 😁. Moc děkuji!

atze
18. dub 2020

@radousekkk Já to nemyslela špatně a už vůbec ne, že píšete "blbosti" Já jsem ZT prodělala loni v září. V 8tt jsem zjistila, že jsem těhotná a vše bylo ok. Za 4 týdny kontrola ve 12tt a plod se už v tom 8tt přestal vyvíjet, takže jsem ho v sobě měla 4 týdny 😣 Znovu jsem otěhotněla neplánovaně v prosinci, momentálně jsem v 17tt a 4 týdny nevím, co se s námi děje. Takže vám chci jen poslat spoustu pozitivní energie ⚘ Vím, že to není lehké a další těhotenství už bude určitě na jedničku 🤗

radousekkk
autor
19. dub 2020

@atze děkuji a přeji ať je mimisek v pořádku 😊určitě bude ❤️🍀vy oba 😊

baskervile
21. dub 2020

Mě gynekolog poslal na genetiku už po dvou potratech (SP a ZT). První dítě jsem bez problémů donosila (X let zpět). Na genetice vše ok, ale problém mi zjistili na imunologii. Při dalším otěhotnění mi nasadili Prednison a Utrogestan a vše dopadlo dobře 😉

radousekkk
autor
22. dub 2020

@baskervile děkuji ti za tvou zkušenost 😊 🙏 Jak dlouho trvají tyhle vyšetření?

beruna84
22. dub 2020

Tři roky po narození dcery jsem otěhotněla, bylo z toho zamlkle těhotenství. Dle dr se nic nedeje, že náhoda. Pak jsem otěhotněla znovu, opět zamlkle těhotenství. To uz mi nedalo a nechala jsem si vyšetřit krev, potvrdila se trombofilni mutace. Dále jsme nechali vyšetřit štítnou žlázu, také se přišlo na problém. Začala jsem užívat léky, nyní mám dvouměsíčního syna 🙂 behem těhotenství jsem musela tedy píchat léky na ředění krve a samozřejmě léky na štítnou žlázu užívám uz stále.. Dvě zamlkla těhotenství můžou být stále ještě náhoda, ale spíš už bych se nechala presetrit zda vse ok.. A říkat si, že do třetice všeho dobrého.. ;) přeji at se vše povede.. 🍀

baskervile
22. dub 2020

@radousekkk cca měsíc výsledky z genetiky, pak asi 14 dní z imuna. No zvládli jsme to zhruba v tom šestinedělí (po revizi) a kousek

radousekkk
autor
22. dub 2020

@beruna84 moc děkuji 😊

alexandrano
23. kvě 2021

@radousekkk ahoj, prosím, jak to tehdy dopadlo? Zjistilo se něco při vyšetření?

lennus
23. kvě 2021

@radousekkk Zkus pracovat i na sobě - psychosomatice, kdyby se to opakovalo, po třetím potratu je nárok na lázně, byla jsem, protože jsem donosila dítě až z čtvrtého těhotenství. Držím palce!

mimi1004
23. kvě 2021

@alexandrano Stačí se podívat autorce na profil.
@lennus

radousekkk
autor
23. kvě 2021

@alexandrano ahojky, všechny výsledky dopadli dobre a hned na to jsem otěhotněla na první pokus a ted mi tu spinká 4mesíční holčička ☺❤ prostě to byly dvě špatné náhody po sobě ale vše do třetice dobře dopadlo ❤

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz