Diabetes 1. typu u otce. Co dělat v těhotenství?

Zodpovězené
28. srp 2020

Dobrý den,

čekáme miminko a buducí tatínek má T1D. Je nějaká možnost ovlivnit stravou/jinak výskyt T1D u dítěte?

Chápu, že je možnost, že se vyskytne, protože je to dědičná nemoc, ale jestli se dá ovlivnit alespoň oddálení vzniku, tak bychom pro to něco udělali už v těhotenství.

Děkuji.

Dobrý den,

diabetes prvního typu nelze u budoucího potomka nijak ovlivnit. Je to "autoimunní" nemoc (vlastní imunita zaútočí na část slinivky a poničí ji) a zatím s tím nic neumíme dělat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň