Může se pít tonic v těhotenství?

Zodpovězené
7. zář 2022

Zdravím,

mám dotaz. Může se pít tonic v těhotenství?

Jsem 32. tt, a od 19. tt mi na žáhu pomáhá pouze ten nový ovocný tonic. Stačí mi vždy jedna sklenička.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

musel jsem si najít, kolik obsahuje tonic chininu (to je ta věc, kvůli které je nahořklý) - ten byste totiž jako těhotná neměla. Ale zjistil jsem, že zatímco v "původním" tonicu ho bylo hodně (a ten byste tedy neměla pít), v "dnešním" tonicu je chininu jen stopové množství (200-400 krát méně než v původním), a tudíž ho (já bych dodal "s mírou") smíte.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň