Můžu před testem na cukrovku pít vodu a vzít si prášek?

karlajasmine
15. črc 2015

Holky, můžu se prosím zeptat -

Jednak jak je to s pitím vody před testem na cukrovku? Můžu přes noc normálně pít vodu? Nebo nesmím od určité hodiny ani pít?
A ještě jeden dotaz - beru prášky na štítnou žlázu, vždycky hned ráno nalačno.. můžu si vzít ten prášek před tím testem na cukrovku nebo ho může nějak ovlivnit?

Jestli jste to některá měla taky tak nebo jestli jsou tu nějaké zdravotní sestry, které poradí 🙂

Díky!

ty_na
15. črc 2015

@karlajasmine Ahoj, mně doktor řekl, že se můžu ráno napít trochu obyčejné vody, ale ne moc.
S léky štítnou žlázu ti neporadím, zavolej svému gyn a zeptej se ho, budeš mít jistotu. Já si ale myslím, že si ten prášek budeš moci vzít až po tom vyšetření anebo až druhý den v běžné dávce, že jednu tabletu prostě vynecháš 😉

palomitacheca
15. črc 2015

@karlajasmine u nas se trosku vody pred testem pit mohlo a mam pocit, ze o prascich jsme tam meli doporuceni, aby si je testovany vzal idealne az po testu. Lip by ti ale poradil doktor 🙂

karlajasmine
autor
15. črc 2015

No ja se ptala sestry a ona nevedela 🙂.. takze taky nevim no.. pokud mi nikdo nepotvrdi, ze si prasek muzu vzit pred testem, tak si ho vezmu pro jistotu az po testu..

misadan
15. črc 2015

@karlajasmine Já jsem to taky řešila, nikde teda nepídila ani se neptala, prostě jsem si svou dávku na lačno vzala a bylo...test mi to neovlivnilo... Beru už docela velkou dávku, tak jsem se spíš bála, aby mě to nerozhodilo ty hormony...

kookinka
15. črc 2015

@karlajasmine test na cukrovku jsem absolvovala již 4x. Pokaždé jsem si prášek na štítnou žlázu vzala a zapila malým množstvím vody. Myslím, že výsledek to neovlivní. I ráno před císařem mi anesteziolog dovolil si prášek zapít malým množstvím vody.

beruska1889
15. črc 2015

@karlajasmine Ahoj, tak u nás v labině to chodí tak, že veškeré léky až po testu, aby to nezkreslilo výsledek a s tou vodu, ideálně od půlnoci nepít nic, ale pokud to nevydržíš, tak si myslím, že trošku čisté vody bys mohla 😉 přeji ať test dobře dopadne 🙂

karlajasmine
autor
15. črc 2015

@misadan
@kookinka
Diky holky.. ja prave taky beru 100-150 (jak ktery den) a jsem na to docela citilva, a nechtela bych ten prasek uplne vynechat.. jako cukr v tom neni, tak si nemyslim, ze by to mohlo neco ovlivnit.. ja si ho snad normalne rano vezmu a zapiju kapkou vody.. a dalsi prasky (vitaminy a horcik a tak) si vezmu az po testu.. kdyz jste to tak udelaly vy a nezkresillo vam to vysledky tak nevim proc by to melo zkreslit vysledky mne..

@beruska1889 budu se snazit od pulnoci nepit nic, to mi taky rikali.. ale nevim, jestli to vydrzim, jsem hodne ziznivy clovek :D.. ale rozhodne budu pit minimum a ten prasek klidne zapiju fakt kapickou vody.. uvidim 🙂 mozna se jeste zeptam pani endokrinolozky, tak by to mozna vedet mohla..

beruska1889
15. črc 2015

@karlajasmine jasně, je to na Tobě, co jsem napsala, to je úplně správný postup před tímto vyšetřením... Takto poučuje pacienty moje kolegyně naproti v laboratoři, když se k ní objednávají... 🙂 Bez prášku na štítnou žlázu rozhodně neumřeš, pokud si ho vezmeš o 2 hodiny později (tak dlouho totiž to vyšetření trvá) nebo ten den vůbec... horší by byl třeba lék na hypertenzi, ten třeba bych nevynechávala... 🙂 Ono u toho nejde o kapičku vody nebo 2 ale o složení toho léku, může obsahovat nějakou látku nebo příměs, která by mohla ten cukr navýšit a tím by ten test mohl být falešně pozitivní...

karlajasmine
autor
15. črc 2015

@beruska1889 hmm no uvidim, jeste se rozmyslim.. minule kdyz mi testovali jenom tu hladinu cukru nalacno, tak jsem si ten prasek vzala a hladina cukru mi vysla 4,1 tak myslim, ze to vliv nema, ale tezko rict..

beruska1889
15. črc 2015

@karlajasmine dělej jak myslíš, jen jsem odpovídala na Tvou otázku... Jen nechápu, proč se tedy vůbec ptáš, když si budeš stejně dělat dle svého... no to je jedno, tak ať Ti to dobře dopadne

karlajasmine
autor
15. črc 2015

@beruska1889 Nee, ja fakt nejsem rozhodnuta 🙂 Ja vim, ze to pusobi, jako ze jsem, ale spis to beru tak 50/50.. obecne nesnasim odbery krve a je mi z nich na bliti, takze ohledne toho resim proste kazdou kravinu 🙂
Ale odpovedi ocenuju, je dobry vedet jak to mate a pokud si muzu prasek vzit az po testu tak to tak taky mozna udelam.

beruska1889
15. črc 2015

@karlajasmine jasně, chápu, mám taky pacienty, kteří se bojí odběrů a Tebe čekají rovnou 3 ale je to chvilka a určitě to nebude taková hrůza, věřím, že tam bude šikovný laborant, který si poradí aby Tě zbytečně netrápil... 😉 Určitě ten prášek můžeš vzít po poslední odběru, vezmi si ho klidně s sebou s trochou vody a můžeš ho užít klidně hned tam, v podstatě to i tak bude "na lačno" když budeš jen pít ten cukerný roztok a po něm další 2 hodiny nic... 😉

karlajasmine
autor
15. črc 2015

@beruska1889 Ok, tak to bude nejlepsi, diky 🙂!

beruska1889
15. črc 2015

@karlajasmine nemáš za co... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru