Nechutenství. Poradíte, co s tím?

Zodpovězené
28. srp 2020

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat jsem poprvé těhotná a jsem ve 3. měsíci těhotenství a mám strašné nechutenství k jídlu. Jím jen 1krát za den, a to jen oběd. Když se najím ráno nebo večer, tak buď zvracím nebo se mi při jídle natahuje. Mám z toho i obavy kvůli maličkému.

Poradíte mi, co s tím?

Děkuji moc.

Dobrý den,

nejste sama - to se na začátku těhotenství stává. Hlavně se tím nestresujte, nejspíš se samo brzy upraví. Můžete k tomu zatím "přizobávat" nějaký těhotenský multivitamin (např. Superfolin 2).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň