Těhotenství. Poradíte, co s nechutenstvím?

lucinkakr
13. srp 2020

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jsem poprvé těhotná a jsem ve 3 měsíci těhotenství a mám strašné nechutenství k jídlu jím jen 1 za den a to jen oběd když se najím ráno nebo večer tak buď zvracím nebo se mi při jídle natahuje mám z toho i obavy kvůli maličkému poradí mi někdo kdo má z tímto zkušenost ?? Děkuji moc

klokanka31
13. srp 2020

@lucinkakr Měla bys jíst pravidelně a pestrou stravu, ale... Já v těhotenství měla období kdy jsem jedla jen suchý rohlíky. Pak zas období že jsem jedla jen jahody... Samozřejmě to je asi špatně, ale myslím že tělo si řekne co potřebuje... A moje dcera je zdravá 😊 a ve čtvrtém měsíci se ti to může dát dopořádku.

lucinkakr
autor
13. srp 2020

Já se snažím jíst pestrou stravu ale buď se mi natahuje nebo to jde ven jinak jím hodně ryby maso už ani nemůžu po mase zvracím a nemůžu to ani cítit tak jím hodně ryby a dneska jsem si udělala na večeři knedlík s vajíčkem na pánvičce snědla jsem pouze 3 lžíce a natáhlo se mi už jsem bezradná

lucinkakr
autor
13. srp 2020

Ptala jsem se na to i mé doktorky a ta mi řekla že je to normální a že se mi to zpraví jenže už to mám od začátku těhotenství a už mi to nepřijde normální

jancabr
13. srp 2020

Mimčo si z tebe vezme co potřebuje. Tady jde spíš o tvé zdraví. Spousta holek má tyto problémy. Já teda jedla taky málo, ale častěji. Vždy jen to, na co byla zrovna chuť. Ze začátku to byly hodně hranolky nebo jen suché pečivo, pak zase období jogurtů a tvarohů, pak jen ovoce a zelenina. Srovnalo se mi to po 15 tt

michaela1990xx
13. srp 2020

To se nedá číst bez te interpunkce a o hrubkach ani nemluvím. Tady na MK snad kazdy třetí píše páté přes deváté a nic jim neříká pravopis. To se přece učí na ZŠ, tak jakto, že to tolik lidí neovládá 🤷‍♀️

lucinkakr
autor
13. srp 2020

@jancabr Snad se mi to srovná snažím se jíst 5 denně oběd strávím ale večeře a snídaně to jde vše ven

lucinkakr
autor
13. srp 2020

@klokanka31 Děkuji za radu já už jsem doopravdy bezradná jídlo na oběd sním ale co se týče večeře a snídaně tak to jde ven

andyskarsgard
13. srp 2020

Já to taky měla... Pár týdnů jsem byla na melounu, I z vody me natahovalo. Po 4 měsíci se to zlepšilo. Ale třeba já zvracím ráno I teď na začátku 6teho každé ráno, a lékařka říkala že to tak někdo má. Třeba vyzkoušej ty zazvorove Lizatka co jsou v těhotenství, mě to nepomohlo,ale hodně holek říkalo že jim jo.

lucinkakr
autor
13. srp 2020

@andyskarsgard Já jsem taky jedla melouny ale teďka už si ho moc nedávám spíš zkouším normální jídla ale nedaří se mi to

lucinkakr
autor
13. srp 2020

@lucinkakr každopádně ty lízátka bych zkusila

krupka3
14. srp 2020

@lucinkakr Je to normalni. Ja kdyz jsem zhubla vic nez 10% sve puvodni vahy, presla jsem na Nutridrinky. Stacily 2 denne a prestala jsem hubnout.

klokanka31
14. srp 2020

@lucinkakr Mně maso taky v těhotenství nejelo, a zůstalo mi to teda do teď...

lucinkakr
autor
14. srp 2020

@krupka3 Tak to já naštěstí nehubnu vážím pořád stejně 55 kilo při těhotenství dneska hodně jim ovoce snědla jsem celé hrozny a jsem plná a bylo mi dobře ale kdybych si dala pořádne jídlo tak nevím

lucinkakr
autor
14. srp 2020

@klokanka31 Jinak po mase co se týče kuřecího nebo kuřete řízků to samé i u hovězího tak jde vše ven a ani cítit to nemůžu tak jim hodně místo masa ryby

monaluza
14. srp 2020

@lucinkakr ja v prvnim tehotenstvi nemohla asi tak cely druhy a treti mesic jist v podstate vubec nic. Nezvracela jsem sice ani jednou, ale vsechno se mi hnusilo a jen obcas jsem se do neceho donutila (napriklad jsem vubec v praci nemohla chodit s kolegy do restaurace na obed). Casem to preslo. Dite zcela zdrave, akorat totalni nejedlik, tak by mne zajimalo, jestli to muze mit nejakou souvislost... 😉

lucinkakr
autor
15. srp 2020

@monaluza Já si myslím že by to nemělo mít vliv ale zeptala bych se na to doktorky

lucinkakr
autor
15. srp 2020

@monaluza já jdu dneska do restaurace poprvé v těhotenství rodiče slaví narozeniny tak uvidíme jak se tam budu cítit 😀 jím zatím jen po troskách na co mám chuť ale jinak do sebe nedávám nic na co chuť nemám pac to jde všechno ven nebo se mi natahuje tak už to radši neriskuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru