Nechutenství. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
2. zář 2020

Zdravím,

chtěla bych se zeptat. Jsem 15. týden těhotenství a mám problém s tím, že vše co sním, tak vyzvracím. Jediné, co mi nedělá zle, tak to jsou sladká jídla, ale bohužel jsem z těch sladkých jídel dostala kvasinkovou infekci a zakázali mi sladké věci. Jenže nic kromě sladkého do sebe nedostanu. Už jsem zoufalá a bojím se toho, že o to malé přijdu.

Děkuji moc za pomoc a radu.

Dobrý den,

myslím, že se nemusíte tak strachovat. Nejste první ani poslední a podle (15.) týdne už Vás to nejspíš brzy pustí. Sladké omezte, ale pokud to bude opravdu jediná možnost, občas si něco dejte. Nezapomeňte užívat aspoň nějaký doplněk stravy, i když ten Vám stejně pestrou stravu nenahradí. Taky se na to prodávají nějaké doplňky, kdo ví, jestli fungují, ale proč to nezkusit...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň