Chronický bakteriální zánět. Někdo s podobými problémy? Poradíte, prosím?

monalisa73
23. čer 2021

Pěkný den všem,

z nadpisu je už jasné, co bude můj dotaz obsahovat. Už od mládí jsem trpěla záněty, jak kvasinkovými tak bakteriálními. Díky bohu ty kvasinkové jednou pro vždy zmizely ale za to se mi pořádně rozjely ty bakteriální. Dříve jsem měla doktora, který na to vyloženě prděl, dal mi jen globule a na shledanou. Záněty se neustále vracely a tak jsem změnila doktora. Nová doktorka je opravdu pečlivá a ze stěrů mi před 2 lety zjistila E. coli a Ureaplasma urealyticum. Dostala jsem antibiotika, probiotika a přítel to samé. Tyto antibiotika zabrala pouze na E.coli. Přítel byl poté už v pořádku. Od té doby souložíme pouze s kondomem. No, takže jsem poté dostala asi další dvoje antibiotika, tunu mastí, globulí a nic, proto mě doktorka poslala na imunologii, kde mi řekli, že jsem po této stránce naprosto v pořádku a namíchali mi jakousi autovakcínu, kterou jsem užívala půl roku. Opět bez účinku. Vyzkoušela jsem snad úplně vše. Alternativní medicínu, všechny léky světa a nic z toho. 2 roky mám neustále zapáchající výtoky a bolesti v podbříšku. Dost mi to ovlivňuje sexuální život a na sebevědomí mi to vůbec nepřidává. Přítel je naštěstí v tomto ohledu dost chápavý ale i tak je to pro mě peklo. Vše dodržuji, bavlněné prádlo, beru neustále probiotika, chodím teple oblečená, žádná přehnaná hygiena, žiju relativně zdravý životní styl atd. Doktorka sama už neví, co semnou a já jsem už po těch 2 letech zapáchajících výtoků a bolestí opravdu zoufalá. Najdu se tu někdo, kdo měl nebo má stejnou či podobnou zkušenost? Budu ráda za jakoukoliv radu, pomoc či připomínku. Předem děkuji a přeji hezký den. 🌞

hojda
23. čer 2021

Zkoušela jsi omezit cukr? Co CBD? https://www.canatura.com/cbd-olej-pri-zanetech

monalisa73
autor
23. čer 2021

@hojda Ano. Ne že bych se mu vyhla úplně, ale nepiju sladké limonády, neláduji se sladkostmi atd.. Snažím se jíst s rozumem, proto si na ty cukry dávám docela pozor. CBD kouřím, ale to nevím, jestli má stejný účinek jako kapky. 😝😅

slunea
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikjean
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikjean
23. čer 2021

Mrzí mě, čím si procházíš. Tyto problémy mohou ženě opravdu znepříjemnit život, vím o čem mluvím - také jsem trpěla na neustále záněty, kvasinky, mykózy.
Užívala jsem antikoncepci a tampóny v době menstruace, nevím zda to mělo souvislost, ale po vysazení antikoncepce a po tom, co jsem přešla z tampónů na užívání menstruačního kalíšku problémy zmizely, od té doby, klepu na dřevo, ani jeden zánět.

monalisa73
autor
23. čer 2021

@slunea Probiotika polykám a užívám i vaginálně.

@nikjean Tampóny a vložky jsem také přestala používat. Doktorka mi řekla, že i z tohoto jsou právě často problémy, takže také používám pouze kalíšek. Tampón vlastně jen když jdu do bazénu nebo k vodě, ale to jsou tampóny napuštěné vazelínovým olejem a mám ho tam max. hodinku, to by neměl být problém. Jinak děkuji. 🙂

nikjean
23. čer 2021

@monalisa73 Já teda do vody také jedině s kalíškem. S tampóny do vody, tebou zmiňované, nemám zkušenosti. Držím palce.

monalisa73
autor
23. čer 2021

@nikjean Nevím zrovna v mém případě, jestli ty tampóny opravdu fungují, když ten zánět mám neustále, ale tak jistota je jistota. Vím, že hodně žen trpí gyn. problémy po koupání.

moon1988
24. črc 2021

@slunea ahoj, ja jsem z okoli Karvine a take mam podobne problemy. Jakeho doktora doporucujes?

slunea
24. črc 2021

@moon1988 napsala jsem do zprávy

moon1988
25. črc 2021

@slunea dekuji 🌸🌸

lennus
25. črc 2021

@monalisa73 Vysadila bych cukry, zaměřila se na stravu, zkusila mrknout na problém z hlediska psychosomatiky. Můžu ti doporučit naturopatku, která mi pomohla, když jsem jeden rok měla opakované záněty v krku a několikrát atb. Lékaři většinou řeší až důsledek, ne příčinu.

luciean
25. črc 2021

Vyzkoušej vaginální výplachy grepovým olejem. Léta jsem trpěla podobnými problémy, doktor si semnou taky nevěděl rady a jediné toto pomohlo. Kdybys chtěla více info, klidně napiš

annasmyckova
25. črc 2021

příbuzná na tom byla podobně, zkoušela možné nemožné, změnu stravy, psychosomatiku, masti a výplachy, bylinné vložky...nakonec to byla bičenka poševní....Napadlo to jednoho staršího gynekologa, museli se přeléčit oba partneři. myslím, že dostali entizol (?). Je to prvok dost často se vyskytuje v rybnících, koupalištích...

lennus
26. črc 2021

@luciean To lze i užívat vnitřně, dobrý tip. Já nedávno zase užívala oreganový olej po vaginální mykóze.

europa00
30. črc 2021

@slunea ahoj to by mě zajímal gynekolog z karviné o kterém píšeš všichni gyn co me viděli tkaénevědí...zapasíme se streptokokem už xxx let...mám z něj total cotlivou sliznice..vše bez vytoku a zapachu ..to jsem nemela nikdy..pošli info na doktora děkuji

europa00
30. črc 2021

@luciean ahoj taky bych chtela info o grepovem oleji děkuji moooc

luciean
30. črc 2021

@lennus ano, uzivam dlouhodobe 30 kapek denne vnitrne

luciean
30. črc 2021

@europa00 😉
Kup si irigator na vaginalni vyplachy, sezenes v kazde lekarne. Do 250 ml prevarene vlazne vody kapni 3 kapky oleje, promichej a udelej vyplach. Dodrzuj presne davkovani, pouze 3 kapky, olej je hodne koncentrovany a vic kapek by mohlo podrazdit sliznici. Tuto kuru je dobre delat 2x denne po dobu 7-10 dni. Ja jsem uz po trech dnech pocitila neuveritelnou ulevu. Kdyz jsem pak po mesici prisla ke gynekologovi a sverila se mu se svou lecbou, byl uplne paf a ted to doporucuje kazde sve pacientce s chronickymi zanety

europa00
31. črc 2021

@luciean děkuji a kupujes nejakou speciální značku oleje?? jkao nějaký bio?? at je v nem co nejméně chemie asi ze

luciean
31. črc 2021

Kupuju od Naděje, maji v kazde zelene lekarne👍🏻

prazak
23. čer 2022

Zkus konopny intimní gel, konopí umí zázraky a navíc v tom je taky to CBD (to je taky antibakterialni). Za pokus to určitě stojí a taky to moc hezky voní😀 Třeba to od Carun https://www.carun.cz/p/konopny-intimni-myci-gel