Současně Femibion a Inofolic. Není toho moc?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

mohu brát současné Femibion a Inofolic?

Není té listovky už moc?

Děkuji

Dobrý den,

dle doporučených postupů platných i v ČR máte doplňovat (kromě pestré stravy) 400-800 mcg folátů (listovka nebo ještě lépe metylfolát = "předštěpená" listovka).

Femibion (1) obsahuje 800 mcg folátů (400 listovka a 400 metylfolát) a Inofolic obsahuje 400 mcg listovky. To je moc.

Řešení je pro Vás jednoduché. Užívejte produkt Fertiprona, kde máte jak 800 mcg folátů (včetně metylfolátu), tak 4 g inositolu. Možná není bez zajímavosti, že místo 1400 Kč, tak za totéž zaplatíte 800 Kč.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň