Strava a těhotenství - přejídání. Co dělat?

Zodpovězené
2. únor 2024

Dobrý den,

do druhého měsíce těhotenství jsem tvrdila, že nebudu jíst za dva a nebudu se ládovat o sto šest a přibírání svádět na těhotenství. Nicméně po dvou měsících se mi spustilo jako kliknutím tlačítka dá se říci záchvatovité přejídání.

Je mi špatně a jediné, co pomáhá, je jídlo. Bohužel v obřím množství a jídla, co jsem nikdy nejedla (mám mít low-fodmap dietu a tudíž jsem nešťastná, co ty hormony asi se mnou dělají), bojím se o sebe a hlavně o mimi kvůli nepřirozenému množství glukózy co jím. Např. 10 koblih a na to 5 kousků štrůdlu. Další den půl chleba naráz, další den 13 rohlíků najednou.

Nejde to zastavit a nevím, co mi může pomoci, a proč to přišlo. Už měsíc takto jím a nevím, co mám dělat.

Paní doktorka se mi div nevysmála, že jaké prášky mi má předepsat? ( Zeptala jsem se jí, jestli neexistuje nějaký lék na stabilizaci hormonů, co za to můžou, protože tohle opravdu nejsem já a vědomě bych takhle rozhodně nejedla. Jím tak za 7 lidí a je mi hrozně zle, ale bez jídla hůř.

Co mám prosím dělat?

Myslím, že to rozhodně není normální a je za tím nějaký větší problém než můj 'apetit'....

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

začněte u diabetologa, jestli je vše v pořádku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň