Cítím se jak velryba

nikolkama
10. říj 2018

Holky, potřebuji se s toho vypsat končím teprve první trimestr a těhotenské nevolnosti jsem poslední měsíc zaháněla velmi zvláštně ze všeho zdravého se mi chtělo zvracet nemohla jsem absolutně najít nic krom těch velmi nezdravych jídel ze kterých mi bylo úplně skvěle. Takže ač vím že opravdu není vhodné ládovat se v těhotenství dennodenně smažákem z hranolkama, parkem v rohlíku atp tak to bylo to jediné co mi ulevilo po čem mi bylo skvěle. Bohužel nevolnosti pokračují a moje chutě s tím. Jestli to takhle půjde dál tak ze mě po porodu bude opravdová velryba. Při mé momentální výšce 149cm :D budu vypadat jak obrovský balón.Navic miminko se asi moc skvěle mít nebude když mu nedám nic výživného. Mám s toho hrůzu ale bez jídla to přece nejde :( jsem s toho úplně zoufalá

stazinka2018
10. říj 2018

@nikolkama co k tomu rict..s takovou budes skutecne jako koule, uz by to chtelo pribrzdit.

nikolkama
autor
10. říj 2018

@stazinka2018 při mé momentální váze 43kg si myslím že se trošku vypapat potřebuji :D spíš mě zajímalo jak se nepozvracet z něčeho zdravého, ale díky za podporu :D

ejmate
10. říj 2018

@nikolkama Hele já bych to vůbec nehrotila...těžko budeš jíst něco, z čeho se ti zvedá žaludek. Já jsem ve 12 tt a už mám nahoře 3 kg...cpu se také spíš tím nezdravějším....jako obědy se snažím jíst normální z práce z jídelny, ale ještě před dvěma týdny jsem nepozřela nic jiného než rohlíky s máslem, pizzu (tu jsem žrala ve velkým), sušenky atd.....Pořád mám hnusně v puse, takže ze začátku jsem pořád cucala i bonbóny. Teď už se to ustálilo aspoň na žvýkačkách 😀 Ze zeleniny je mi taky blbě, najednou mi přijde, že všechna chutná hnusně, jakoby uměle...jediný rajčata ze zahrádky mi chutnala, ale ty už nebudou. Papriky, okurky a vše z obchodu je hnus.
Naštěstí teda nezvracím, ale je mi tak blbě, že jsem ráda, že sním aspoň ten hnus 😀 Já myslím, že až pak budeme zase jíst normálně a do toho běhat kolem mrňat, chodit ven s kočárkem atd., tak to půjde zase dolů 😉 A ve druhém trimestru tě třeba nevolnosti přejdou a budeš zase moc jíst zdravěji 😉

michaela_2
10. říj 2018

@nikolkama tak 43 kg je na 149 cm výšky podle mě akorát váha 🙂 Jak se nepozvracet z něčeho zdravého neporadím - já blindila do cca 16 týdne po všem, zdravém či nezdravém 😀 teď to konečně polevilo (jsem 20. týden).
Zkoušela bych být tebou polévky - luštěninové, vývary atd. nebo si jí našlehej do jemna, abys tam tu zeleninu a maso úplně necítila, když je šikovně ochutíš, třeba ti sednou 🙂

Pak mi taky pomáhal okurkový a mrkvový salát - na sladký způsob, na hodně jemno nastrouhaný a ledově vychlazený z ledničky.

A je fakt, že ten první trimestr bývá často takový nic moc - buď se zvrací nebo je nechutenství...takže bych počkala, až to prostě přejde.

leniczka23
10. říj 2018

@nikolkama v kliduuu...mas krasnou vahu a miminko si vezme co.potrrbuje z tebe, takze jedinymu komu bude neco chybet ses ty😊 kup si nejaky vitaminy pro tehule a snaz se postupne..udelej si treba nejaky free day..jako ze 3 dny budes jist normalne a pak se sprasis jeden den v KFC🤣 Ja bych to neresila..jestli ti neva ze priberes tak to neres a dej si na co mas chut😊

zzuzzana1
10. říj 2018

Já to měla taky tak jediný co se dalo sníst pořádně aby mi to zahnalo hlad byla pizza , a žiju malá je taky v pohodě takže lepší než nejíst vůbec nic , ní a kila pak půjdou dolů , co už

ekuchtova
10. říj 2018

Buď v pohodě 😊😊😊jako hlavní je že Ti chutná přece. A upřímně já jsem momentálně v 37tt a za tu dobu co jsem jedla zdravého byla mrkev, protože tu jsem jako musela mít skoro furt 😁😂takže čokoláda a klidně smazak s hranulkama u mě byl taky na talíři 😁🤰

lobella
10. říj 2018

@nikolkama muzu ti s klidem rict, pokracuj, pokud ti neni blbe, aktualne jsem 37tt nahore mam 2 kg a jedla jsem jak pises do 24tt, jen smazak, hranolky, knedliky s omackami, do toho tedy kefir, lak z okurek bez okurek😁zavinace, bramburky, zapijela to vsechno zase jen lakem z okurek nebo rozmixovanym ovocem, ktere muselo byt kysele, takze hlavne kiwi, boruvky, bohuzel po vsem zdravem co jsem do te doby milovala a cpala jsem jim mi bylo zle a slo ven, maso jsem pozrela zase jen smazene, naprirodno se mi delalo zle jen pri pohledu, i pri teto strave jsem nic nepribrala a vaha mi sla porad dolu, zacala jsem pribirat az ve nekdy ve 32tt, kdy se mi vratila chut na sladke a ja dostala naordinovano jist kazdy dem cokoladu a dortiky, aby mrne pribiralo🙂zkus se cpat aspon ovocem, mlecnymi vyrobky, pokud sneses a jestli ne, mrne si vezme co potrebuje z tebe, takze o prcka se neboj, jediny, kdo by stradal, budes ty🙂 jinak pro stouraly, nejsem nejaka vypapana, ktera by mela pribrat minimalne, viz foto 2 dny stare😉

veronikaveronikaveronika
10. říj 2018

Já bych byla asi taky ráda, že ti něco chutná a nestresuj se tím 😉 vzhledem k tomu že jsi hubená. Určitě nemáš sklony být jako verliba.🙂 Já bych zas nejradši jen zeleninu nebo ovoce. A jsou dny kdy mi je zle jen stojím v kuchyni. Takže jež co jde a neřeš 😉🙂

merope
11. říj 2018

Pokud máš teď 43 kg při výšce 149 cm, tak je to podle mě úplně v pohodě - možná proto je ti blbě, že jsi byla až moc hubená (ale nemám moc představu, co je optimální váha při výšce 149, já měřím o 30 cm víc, 30 kilo má můj šestiletý synovec, výšku si nepamatuji, ale má oblečení pro desetileté a starší 🙂 ). Každopádně se uvádí, že hubené holky můžou přibrat až 20 kilo a je to ok - potřebuješ tukové rezervy na kojení.

papaja90
13. říj 2018

Ze začátku jsem taky jedla jen smazak, hranolky mekac, burger king a furt jsem byla v cukrárně na dortu. Nevolnosti prejdou a budeš moct jist vše. Přibrala jsem "jen" 15 kilo a uz to jsem 3 měsíce po porodu a zbyly mi asi 3 kg nahore. Ale ja mam 178 cm, na me to moc nebylo vidět 🙂

babanci
26. čer 2020

Heleď,bašti,co Ti chutná. Ono se mimi ošidit nedá. Já první měsíce těhotenství jedla jen hroznové víno a rybíz,byla jsem jak za groš kudla,po všem ostatním mi bylo zle. Maso vůbec,od prvního těhotenství jsem vegetarián. Máma vycucaná jak hašlerka a holčičky jen kvetly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru