Těhotenský čaj. Nemohla jsem nějak ublížit miminku?

Zodpovězené
30. lis 2020

Dobrý den,

jsem v 15. týdnu těhotenství a od samého začátku piju těhotenský čaj. Snažila jsem se je střídat, ale jeden mi chuťově vyhovoval nejvíc, tak jsem pila právě ten. Až dnes jsem si všimla, že je tam malým písmem napsáno, že čaj je vhodný především ve 3. trimestru. Od výrobce na krabičce je uvedeno složení:

Výrobek obsahuje bio šípek plod 38 %, bio kontryhel nať, bio maliník list 15 %, bio měsíček květ 12,5 %, bio rakytník plod 12 %.

Chtěla jsem se zeptat, zda jsem nemohla nějak ublížit miminku.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

nebojte, toto miminku prakticky nemůže ublížit. Dodal bych "Nic nepřehánět" - tedy tento čaj klidně dál, ale s mírou - budete potřebovat i mléko, minerály...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň