Jaký čaj v těhotenství jste pily?

kajunka01
17. črc 2016

Ahoj chci se zeptat jaké čaje jste pili v období těhu 🙂 jsem začátek 10tt a chci si nějaký koupit ale nevím jestli leros nebo teekane(v tom teekane je kontryhel a ten je nebezpecny ne tak proč tam je??) . Moc se v tom nevyznam je to moje první těhu tak ať něco nepokazím 🙂 Normální klasické ovocné čaje co mám doma obsahují ibišek (tak jak všechny ovocné čaje) ale i jiné bylinky tam jsou napsane tak nechci nic pokazit.Děkuju moc za zkušenosti 🙂

laskonka85
17. črc 2016

@kajunka01 Ahoj,tak si skoc do lekarny,tam ti poradí..Ale ja pila výjimečně i cerny caj.A pak ovocne caje.Anebo mrkni na net,v tehotenstvi jsem taky hledala jaky bylinky muzu a jaky vylozene nesmim.🙂

kajunka01
autor
17. črc 2016

Děkuju 🙂 zkusím si tam odpol skočit,a v čem jsou ty čaje vyjimečné když jsou pro těhotné?? někdy trpím i zácpou tak třeba mi to pomúže

vendyh
17. črc 2016

Já piju Rhoobos...ten se může v těhotenství 🙂

brambleberry
17. črc 2016

Myslím, že je jedno, který vybereš - záleží, co ti bude chutnat. Mě třeba Leros hrozně smrděl a bylo mi z něj šoufl, ten mi zrovna nesedl. Akorát mám doma nějaký od teekanee a na něm je napsáno, že se může až od 3. trimestru. Taky jsem se dočetla, že by se v těhotenství neměla máta dlouhodobě a v těhotenských čajích bývá, ale je jí malinké množství a stejně tak s tím kontryhelem. Myslím, že mají tu směs vždy udělanou a vyváženou tak, aby neuškodila, jinak by si netroufli to doporučovat těhoteným (když u každého "vitamínu" už máme napsáno, že je užívání nutné konzultovat s lékařem - taky se kryjou). Nicméně si myslím, že je dobré ty čaje střídat a nepít pořád ten stejný dlouhou dobu (to se nedoporučuje u žádných bylinek).

dana3262
17. črc 2016

@kajunka01 já si zas kupují bylinky na váhu. Výběru vhodné pro mě (těhotenství, kojení a teď když už nejsem sní jedno, tak si micham ginko, třezalku, levanduli..prostě podle toho, co chci).
Roiboos se sice může v těhotenství i při kojení, ale staví, tak pozor!
V těhotenství jsem dávala přednost slabym bylinym odvarum (mata, medunka, kopřiva, malinik, levandule atd)

kajunka01
autor
17. črc 2016

děkuju všem 🙂

g_m
17. črc 2016

V prvním trimestru jsem čaj nemohla ani vidět a to jsem ho vypila denně před těhu hodně. Teď si dám někdy ráno klidně i černý, jinak rooibos nebo ovocný bez ibišku (nemám ho ráda normálně). Těhotenské mi nechutnají...

catf
17. črc 2016

@kajunka01 hlavně si kup kvalitní sypaný čaj. Já mám taky ráda Roiboos, dá se koupit i nefermentovaný v bio kvalitě. Nebo nějakou jemnou bylinu, třeba heřmánkový. Pokud si ale vzpomínám, tak hlavně ke konci prvního trimestru jsem nemohla pít žádný čaj ani vodu a jediné, co mi pomohlo, bylo hroznové víno. Ale každý to má jinak.

markytanka11
17. črc 2016

Tehotensky od apotheke, fenyklovy, hermankovy...vodu mleko

dmiska
17. črc 2016

Záleží jak hodne ho vypijes - pokud ne moc, je to celkem jedno. Ze zacatku jsem pila nejraději bylinkovy ze směsi bylin (takze tam nic nebylo v množství, které by mohlo vadit, a stejne vypiju max dva hrnky denně). Ted piju rano jeden černý s mlékem a pres den malinik (na konci těhotenství ideal). Mezi tim jsem občas pila ovocne čaje, ale málokterý mi chutnal...

konekokira
17. črc 2016

Leros pro těhotné

gnozka
17. črc 2016

Ja si koupila tehu čaje na zacatku cela nadšena a jsou ve skříni do ted 🙂 mala ma 8. Mes . Ale pozor většina čajů obsahuje malinik a kontryhel a ty se doporučuji az od 35 tt . Stahují dělohu . Pracuji v lékárně tak proto to vim 🙂 byt Vami koupím si nejaky dobry ovocný , treba sypany at mate tekutiny pokud mate rada čaje .

janawei
18. črc 2016

Pila jsem hlavně vodu. 14 dní před porodem jsem začala pít čaj z ostropestřce kvůli játrům a možné žloutence prcka. A asi týden před porodem jsem začala pít čaj pro kojící ženy - od Weledy. Obsahuje pískavici, anýz, fenykl, kmín a sporýše lékařského.

uzivatelkapetra
28. pro 2017

Ahojte, jelikož jsem dnes zjistila, že jsem těhotná a jsem hodně čajová (když nejdu do práce, je to 100% mého pitného režimu), tak samozřejmě zjišťuji co se dá. Bohužel články se dost rozcházejí, kde je jedna bylinka doporučená, jinde zase před ní varují.
Teď piju zázvorový čaj, lipový a medový rooibos a střídám to, z každého jeden půllitr z jednoho sáčku denně. Ovocné já nerada,miluju zelené, ale tyto jsem zcela vynechala.
Mám se prostě omezit jen na těhotenské? Nebo je to co piju teď v pořádku?
Díky

herminka
28. pro 2017

@uzivatelkapetra Rooibos je naprosto v pořádku, nebála bych se klidně ani jednoho zeleného čaje denně. Těhotenských se prodává spousta různých druhů, můžeš je střídat. Na zázvor se názory liší.

karakalka
28. pro 2017

Já si kupuji v Oxalisu vyloženě čaj pro těhotné. Ze začátku, když mi bývalo zle jsem ho pila, protože mi uklidnoval hodně žaludek. Piju ho i teď, chutná mi. Jinak jak kdy si uvařím i ovocný, občas černý nebo ze sušeného bezu.

barchen
28. pro 2017

@uzivatelkapetra
Prvni trimestr jsem caje nemohla ani citit a to jsem cajova, piju ho na galony, sla mi jenom pepsi a mineralka na zaludek, pak to preslo a od cca tretiho mesice jsem pila zeleny (to je pro mne ranni vzpruha jako pro nekoho kafe), pak medunka, lipa, kopriva, zazvor, mata, sipek, ibisek a ruzne ovocne, to vsechno az do porodu a ten posledni mesic jsem pila i 1-2 salky maliniku deene. Porodila jsem bez problemu a rychle. Po porodu jeste v porodnici jsem pila ty jejich ovocne caje a k tomu kojici ale ten mi nikdy nezachutnal (lekorice a anyz je pro mne spis do peceni nez do caje) 🙂 ale prvni tri mesice jsem to vydrzela a krome matoveho pila zeleny, medunku, hermanek, obcas cerny a ovocne. Kafe nepiju 😊

hanyas
28. pro 2017

Ja piju tyto: https://www.apotek.cz/apotheke-bio-tehotne-zeny... , https://m.elixi.cz/leros-caj-pro-tehotne-zeny-2... a https://www.apotek.cz/apotheke-tehotne-zeny-caj.... Tyhle pravidelne a prokladam rooibosem. Na navsteve sem tam dam i ten ovocnej. Jeden salek neuskodi 😉

soleilll
28. pro 2017

@uzivatelkapetra Rooibos je super, k dostání je v různých příchutích, třeba ti budou chutnat. Bacha na aromatizované čaje, jsou docela kyselé a mně po nich strašně pálila žáha. Jde ale hlavně o ovocné. Jinak šípkový, meduňkový, lipový, heřmánek, jitrocel, myslím, že ani máta nevadí, ale ten nepiju, tak nemám zkušenost. Uvidíš, co ti bude chutnat a dělat dobře. Klidně si je víc řeď. Četla jsem, že je dobrá i kopřiva, ale kvůli diuretickým účinkům bych ho já osobně moc nepila, abych se moc neodvodnila a nebolela mě hlava.

ladyhacek
2. led 2018

Bylinkové čaje háje se můžou? Mě bylinkové dělají dobře na zaludek ale prý se moc nemůžou. Ovocné čaje moc nepijí. I když teď mi některé chutnají, jeden jsem ale vylila. Těhotenské čaje jsou také bylinky kolik šálku denně muzu

baraskaska
2. led 2018

Ja piju bud cerny bez kofeinu nebo i cerny, kdyz potrebuju kofein. Pak treba hermankovy, medunkovy nebo jedine treba detske ovocne caje ikdyz ja ovocny moc nepiju max na navsteve a tam teda nectu slozeni. 🙂

kamste
2. led 2018

Míchala jsem si směs meduňka+máta+heřmánek (je i na žaludeční nevolnost).
Meduňka se může dlouhodobě i pro děti, u máty a heřmánku je vhodné dělat pauzy.
Jinak jsem střídala i se zeleným či bílým čajem a nebo ovocným (ale někdy mě po nich pálila žáha).
Když nešly čaje, tak vodu nebo ředěný džus.

ladyhacek
2. led 2018

@kamste po džusu mě pálí tahá ( jablečný tolik nevadí) po vodě se mi zvedá žaludek 🙂

kamste
2. led 2018

@ladyhacek pak je vážně vynikající ta směs - objevila jsem to v knize Bylinky z klášterní lékárny (a tam jsou "staré" receptury prověřené lety) - bylo to tam speciálně pro těhotné na žaludeční nevolnosti
Máta+meduňka+heřmánek ve stejných dílech
1,5 čaj. lžičky zalít 1/4 l vřelé vody, louhovat 15 min
S chutí si ho dám i jako netěhotná 🙂

ladyhacek
2. led 2018

@kamste všechny bylinky mám ráda děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru