Těhotenství, možná nákaza. Co dělat?

Zodpovězené
16. zář 2023

Dobrý den,

měla bych na Vás otázku. Je to cca 5 dnů zpět, co jsme u známých grilovali, no a známý vyndané ugrilované maso vrátil zpět do misky, kde bral to syrové maso a dával na gril. Samozřejmě jsem to zjistila, až když jsme maso snědli. Nechápu vůbec, jak ho to napadlo...proč nevzal novou misku. Jde mi o to, že jsem teď 32. tt a bojím se, abych z toho nechytla nějakou listerii nebo toxoplazmózu. V misce bylo kuřecí a vepřové.

Co byste dělal na mém místě?

Nechal se někde otestovat, nebo pokud mi nebude špatně, hodil za hlavu?

Děkuji

Dobrý den,

na Vašem místě bych to hodil za hlavu - riziko je miniaturní.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň