Vegetarián a otěhotnění. Můžu v tom pokračovat?

Zodpovězené
3. únor 2020

Dobrý den,

plánuji otěhotnění a chci se poradit ohledně výživy, protože jsem vegetariánka. Chci v tom pokračovat a miminko chci mít vegetariánské.

Můžu v tom pokračovat a nebo musím mít nějaké omezení apod.?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vegetariánka určitě miminko zvládne, ale musíte dát při své (jeho) výživě pozor na spoustu věcí. Nedávno jsem kdesi na webu četl o veganském páru v USA, s jejichž potomkem to nedopadlo dobře - možná jste to viděla taky.

Měla byste už během přípravy na otěhotnění, potažmo během celého těhotenství a kojení spolupracovat s někým, kdo Vám bude pomáhat tvořit/schvalovat jídelníček, protože budete potřebovat některé věci (např., ale nejen: železo, aminokyseliny, B12, atd., atd.) ve zvýšené míře doplňovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň