Vermox v těhoteství. Jaký názor máte na jeho použití v těhotenství? Případně existuje nějaká alternativa?

Zodpovězené
26. zář 2023

Dobrý den, pane doktore,

potřebovala bych se poradit. Jsem 32. týden těhotenství, od syna jsem bohužel chytila roupy. Obvodní lékařka říkala, že lék proti parazitům Vermox není v těhotenství vhodné použít, ať se zeptám na gynekologii, tam také nevědí.

Jaký máte názor na bezpečnost použití Vermoxu v těhotenství?

Neznáte případně prosím nějakou alternativu?

Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

ve 32. týdnu by to mělo jít. "Přírodní" alternativy jsou pravděpodobně k ničemu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň