Jak formulovat návrh na výživné, a to i zpětně?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

s otcem dětí od ledna letošního roku nežijeme a nyní řeším návrh na určení výživného.

S ohledem na to, že v době, kdy žil ve společné domácnosti, dle mého adekvátně nepřispíval, chtěla bych vymáhat i výživné zpětně, za celé tři roky, po které je to možné. Jak nejlépe toto v návrhu formulovat? Chci žádat o částku v nižší výši, než budou alimenty za dobu, kdy s náma vůbec nežil, ale nechci to nechat "být". Je nějaká formulace, jak vhodně napsat, za kdy a jakou částku chci, aby doplatil?

Děkuji J.

Dobrý den,

výživné se dá určit tři roky zpětně, záleží na posouzení s rozhodnutí soudu. Zde Vám dávám odkaz na kalkulačku výživného. Údaj je pouze orientační, soud bere v potaz příjmy jak otce, tak i matky. www.vasevyzivne.cz/kalkulacka

Co se týče sepsání návrhu na výši výživného, tak na to Vám také přikládám odkaz. Zde najdete návod a všechny potřebné informace - https://www.vasevyzivne.cz/navrh-na-zvyseni-vyz...

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441