Zvýšení alimentů. Jak podat návrh?

mmhanka
26. črc 2020

Pěkný den, jsem rok rozvedené a nyní jde nejstarší dcera do školy, je tu někdo kdo se v tom vyzná a kdo podávám kvůli škole návrh na zvýšení alimentů? Popřípadě kolik se pohybuje výše alimentů u školou povinných děti.

aglaja13
26. črc 2020

@mmhanka ahoj nárok na zvýšení je při každé změně poměrů (to škola určitě je ) ale právníci mi říkali, že většinou mění až po 2 letech od předchozího. Ale zase kolegyně mi říkala, že ségra žádá každou chvíli a zvyšují...tak nevím. Jako u všeho to bude záležet na soudu a jednotlivém soudci. Jinak určitě budou někde vzory...je třeba popsat k jaké změně dochází atd

barulina
26. črc 2020

Zajdi si na Ospod, poradi. Jinak na nezu je plno vzoru. A castku ti nikdo nerekne, odviji se to od mnoha aspektu

shaun40
26. črc 2020

Ja mám 11let syn 4000kč a 13 let syn 5000kč rozvod byl 11.9 2012 plat manžela na papíře 35000až 40000kč.Pozor na sudce kámoška chtela zvednout a nakonec byla o 500kč lehčí soud byl v Rokycanech.Před corona virem v lednu.

herbinaaa
26. črc 2020

zkus se poradit s právníkem. Když jksem měla soud ohledně svěření dítěte a limentů, tak jsme měli soudkyni a ta několikrát řekla, že žena musí myslet na to, že deti financuji oba rodiče, jak otec, tak i matka, ne jenom otec. Což je v podstatě pravda

aglaja13
26. črc 2020

@herbinaaa ano smaozrejme,take to kazda dela a svym detem dava vetsinou cely olat ne 10-20% a k tomupeci, starost a vychovu... ale deti maji ze zakon pravo na to, aby jejich zivotni uroven po rozvodu neklesla a maji pravo na standard svych rodicu... pokud vy nas system platny zakon dodrzoval byly alimenty mnohem vyssi a bylo by vse vyresene.

blondynka400
26. črc 2020

@aglaja13 každá to dělá.... Byla bych opatrná na slova. Část žen otce "ždímá" a na děti ani zdaleka nedá celé alimenty, spíš to jsou peníze pro ní.... A aby životní úroveň neklesla. Když si to vezmeš jenom selským rozumem, předtím byly společné příjmy a jedna domácnost, pak má každý svůj příjem a svojí domácnost. Je jasné, že ty náklady jsou prostě vyšší a dost často ta životní úroveň prostě dolů jde....
Navíc proč vyšší alimenty, otec dítěte přeci taky dítěti nějaké věci kupuje, platí různé aktivity a tak. Proč by proboha vše měl dávat matce dítěte? Toto myšlení asi nikdy nepochopím....

aglaja13
27. črc 2020

@blondynka400 ano vzdy vsude jsou vyjimky, ja zadnou takovou ale neznam.... za to znam desitky otcu, contvrdi, ze skoro krachuji, aby nemuseli nicolatit, otce co pdklaneji prijmy jeste v manzelstvi, otce co si nechaji v praci podvodem snizit plat atd atd atd... a je jasne ze to klesnout musi, sle vic nez toto by klesnout nemelo, kdyby system fungoval!

mmhanka
autor
27. črc 2020

@herbinaaa akorát u mě děti financuji dá se říct že jen já právě.....otec si myslí že posláním alimentů má splněno, nemám sebemenší potřebu chlapa zdimat,

mmhanka
autor
27. črc 2020

@aglaja13 taky myslím mnohdy je ta částka až směšná a nepokryje ani základní požadavky...

mmhanka
autor
27. črc 2020

@blondynka400 co třeba proto že otec dětem nic nekupuje a aktivity neplatí?

mmhanka
autor
27. črc 2020

@aglaja13 jsou otcové co mají příjmy bokem, ale dětem nedají nic...myslí si že posláním alimentů je jejich otcovská povinnost splněna,,,,bohužel s EM se včera tak vytocila když po mě chlap po víkendu hodil od dětí špinavé prádlo které mimochodem na každý víkend balím jelikož nebyl schopný si třeba něco nakoupit sám s očekáváním že to vyperu a další víkend dostane zase čisté voňavé....nehne pro ně prstem víc než je nutno, jen s eukazuje předvádí vyletama, na které já finance nemám jelikož jsem teď starší pořídila věci do školy a při předložení účtenky se mi prakticky vysmál ...věčně mě ponizuje že se o děti neumím postarat..jsem ráda že holky jsou natolik rozumné že mu jsou schopny říct že nemá pravdu ...ale jinak nevím jak bych z něj dostala peníze aspoň na jeden blby kroužek půl na půl ...holky mají 4 a 6 let a u obou alimenty 2300 jelikož tatínek si v danovce raději skoro nic nepřiznal

kridav
Autor odpověď smazal
Zobraz
aglaja13
27. črc 2020

@kridav promin, ale otec si nemel porozovat dalsi rodinu, kdyz nema na to radne zivit tu predeslou . To je pouze jeho problem... jeho deti za to nemohou, ani jedny :(

aglaja13
27. črc 2020

@kridav a privydelek je fajn, ale je na ukor casu s detna.. a u byvaleho nemas skemrat, on se ma snazit, aby se deti meli dobre... a bohuzel casti je to manupulace a dehonestivani matky, kdy otec plati smesne ale sam si deti kuouje a ukazuje jim jak maminka na nic nema :(:(:( hnus!

kridav
Autor odpověď smazal
Zobraz
mmhanka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mmhanka
autor
27. črc 2020

Holky tohle se trochu vymyka memu dotazu, 😉

mmhanka
autor
27. črc 2020

@kridav upřímně s toho dlouhého článku nechápu vůbec pointu

kridav
Autor odpověď smazal
Zobraz
kridav
27. črc 2020

@mmhanka omlouvám se.

kridav
27. črc 2020

@mmhanka když jsem podávala návrh ohledně děti, a rozvodů. Vše jsem si našla na netu, určitě tam najdeš i na zvýšení alimentů. Vše jsem si napsala sama podle vzorů, a nikdy mi nic nepřišlo zpátky, že by to bylo špatně. Nebo si vzít právníka, který ti to sepíše. 😉

aglaja13
27. črc 2020

@mmhanka ale nevymyka, protoze to opravdu zalezi na nazoru a nekdy i nalade soudce/ soudkyne🙂. Takze nekdo ti klidne muze rict, ze jen s otce tahas penize, kdyz pozadas o zvyseni :(

blondynka400
27. črc 2020

@aglaja13 ono je asi o to, v jakém prostředí se člověk vyskytuje. Já znám hlavně případy, kdy je to ok a nebo to co jsem psala já. Ono totiž jde za mne celkově o přístup, jak se k dětem postavit a ne jen o peníze. A to je za mne ten hlavní problém...
Navíc jednoho nevlastního syna mám, takže vím, o čem mluvím 😀

@mmhanka já jsem tím nemyslela přímo tebe. Ono to není vždy jednoduché... Ale podle toho co píšeš a jaký je si myslím, že si zvýšením alimentů moc nepomůžeš, možná si přijdeš o pár stovek víc, ale v konečném důsledku se nic nezmění, protože si musíte srovnat váš vztah a přístup k dětem. Jinak s nástupem do školy máš nárok o maličko vyšší alimenty, ale vše je odvislé od výše jeho platu. Takže za mne je to pár stovek, víc určitě ne. Musíš si zvážit to, zda je to adektávní...

aglaja13
27. črc 2020

@blondynka400 jasne maminka, ktera vydelava si nesmi dojit k holici, besmi si kouoit nic na sebe, protoze z tech par stovek ktere dostava a uzivi 2 deti a jeste si za to plati gigola 🙂🙂🙂 a chidavek tatinek zije o vode a suchem chlebu u te driny, kdy vodi deti do skoly, uci se s nima, stara se ldyz jsou nemocne 🙂. Ale jk rikas ja neziju ve spolecnsoti, kde se tije z davek, alimenty jdou na cigara a podobne ... tam verim ze to tak mozna je

aglaja13
27. črc 2020

A jak jinak ex je spatna matka a alimenty rozfofruje za sebe, kdezto next je skvela matka a byvalem vubec nic nechce a vsem mu vyjde vstric🙂. Ja kdyz jsem zila s muzem, co mel 7 leteho syna ( rozvedli se 2riky pred tim nez jsme se poznali a odesla ona) tak jsem vzdy hajila maminku jeho syna a dost mu vynadala, kdyz mel podobne postoje, ze z 1.500 ktere ji dava si ona kupuje kabelky🙂.

blondynka400
27. črc 2020

@aglaja13 a já snad něco takového napsala? O tom to přeci není. Nevím, proč stavíš ženy do role chudinek a tatínky do opačné role. Přesně toto mne vytáčí a veř mi, že většinu chlapů. A proto se někdy staví tak jak se staví a dělají to natruc. A popravdě, já se jim ani někdy nedivím. A když to tak občas zde čtu, jenom se to potvrzuje. A není to o společnosti, o které píšeš, že v ní nežiješ. Protože v té nežiji já ani náhodou 😀

aglaja13
27. črc 2020

@blondynka400 no jak jinak🙂🙂🙂 ještě by měli mamince kontrolovat co jedla, jestli si náhodou za peníze toho chudáka tatínka nekoupila rohlík🙂🙂🙂 nebude to nějaké jeho právo? 🙂🙂🙂

blondynka400
27. črc 2020

@aglaja13 občas úplně překroucená odpověď. Jsi na to fakt dobrá .-) Právo, to přeci ne.... Otec je přeci vždy padouch, co se o svoje děti nestará a nechce na ně platit a chce si jenom užívat. Tak jaké pak právo.... Máme zde matriarchát 😀

aglaja13
27. črc 2020

@blondynka400 já u vás nebydlím, tak nevím co máte doma...fakt ne, omlouvám se.-):-). Ano jsou normální tatínci, ale ty se málokdy rozvádí a pak samozřejmě je pár maminek sociálně slabých atd atd a existují i vyjímky jako u všeho...Ale vždy a za každých okolností je ta nejlepší NEXT. Přeju hezký den a méně frustrace...život s nadhledem jde líp.

blondynka400
27. črc 2020

@aglaja13 a proč řešíš to, co mám doma? 😀 A ex a next? Co to s tím má co společného? Ad frustrace, ta je právě vidět spíš z tvých příspěvků, já jsem úplně v pohodě. Jenom nemám ráda očerňování jedné skupiny, když si navzájem nemají co vyčítat. Jasně, jenom normální tatínci se málokdy rozvádí.... Ach jo, kdyby to bylo tak jednoduché. Navíc ono rozvod někdy může být plus pro všechny zúčastněné, když se pak lidi chovají jako lidi a mají normální myšlení...