Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Manžel ve vězení-alimenty a svěření do péče. Mám se bát?

Zodpovězené
18. čer 2020

Dobrý den,

v lednu 2019 jsem požádala o rozvod. Chtěla jsem jít na vše dohodou. Sepsaly jsme papír, kde mi odsouhlasila 2 500 měsíčně na dcerku. Nějakou dobu, než došlo na stání o dítě, to fungovalo, ale pak jsem zjisila, že otec nejedná v zájmu dítěte - dětská pornografie. V červnu roku 2019 byl vzat do vazby, od té doby dcera alimenty nepobírá. Proběhlo několik šetření, znalecké posudky na mě i na něho a dceru. Pak proběhl soud o odsouzení jeho osoby, kdy bylo navrhnuto 3 roky, ale odvolal se.

Nyní vůbec nevím, co s ním je a zda je stále ve vazbě nebo již ve výkonu trestu. Ke konci měsíce máme soud o svěření dítěte do péče a vyřízení výše alimentů.

Mám se bát, že by ji nedali mě do péče?

O dceru je postaráno jak nejlépe umím.

Mám nějakou šanci, že nějaké alimenty dcera uvidí?

Nejraději bych jí ho smazala ze života i s alimenty a vším, co se jeho týká, ale je mi jasné, že to nejde.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží vždy na rozhodnutí soudu, ale v případě tak vážného obvinění není důvod, abyste dceru do péče nezískala. Nelze bohužel však předvídat, jak soud rozhodne. I výše alimentů by měla být normálně určena, pokud je otec již ve vězení, může tam pracovat a z toho alimenty hradit. V případě nehrazení výživného na základě rozsudku o výživném, je pak možné dlužné výživné po nějaké době vymáhat.
Přeji hodně štěstí.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441