Nepravidelné placení alimentů ze strany otce dítěte. Jak přimět otce k pravidelnému placení?

Zodpovězené
4. bře 2019

Dobrý den.

Táta mé dcery platil soudem stanovené alimenty rok včas. Nyní to probíhá následovně: říjen a listopad 2018 mi přišel začátkem prosince 2018 - po upomínání z mé strany. Prosincové alimenty přišly v pořádku. Leden 2019 a únor 2019 je obdobný: lednová částka přišla 1.3.2019 a na další stále čekám. Opět upozorňuji, že nic nepřišlo, ať si to ověři a pošle.

Má otázka zní, jak ho přimět k pravidelnosti? Pracuji, ale platím vše: léky, školku, oblečení, boty - mimořádné vydaje taky nehradí. Každý takový nezaplacený měsíc musím sáhnout hluboko do rezervy. 😔

Dobrý den,

naprosto chápu Vaši situaci, ale bohužel pokud byste to chtěla řešit „po dobrém“, neporadím Vám nic jiného než se domluvit s otcem dcery. Pokud ani domluva nepomůže/nepomáhá, upozorněte ho na možnost řešení této situace pomocí exekuce. S tím Vám kdyžtak rádi pomůžeme - vasevyzivne.cz. 🙂

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441