Výše alimentů a přídavky. Uvést to, co otec reálně posílá, nebo to, co je v rozsudku?

Zodpovězené
23. led 2024

Dobrý den,

jakou výši alimentů mám uvést do příjmu dítěte u přídavků?

To, co otec reálně posílá, nebo to, co je v rozsudku?

Nárok neovlivní ani jedna varianta, ale nechci se dostat do problémů.

Děkuji

Dobrý den,

Úřad práce potřebuje doklad (rozsudek) o výživném, pokud některá ze společně posuzovaných osob tento druh příjmu v rozhodném období pobírala. Tím pádem je potřeba uvést výši, která je uvedena v rozsudku.

V případě, kdy je Vám posíláno méně, je potřeba dluh vymáhat exekučně a případně poté zažádat na Úřadě práce o zálohované výživné.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441