Vyživné. Jaká částka by byla spravedlivá?

Zodpovězené
27. črc 2020

Dobrý den,

já jsem se právě už na Vaše stránky dívala, ale nepočítá se tam s tím, že jedno dítě je natolik malé, že matka nemůže pracovat. A právě jsem někde četla, že v těchto případech soud rozhodne i o výživné pro matku ještě. My se chceme dohodnout, takže se ptám na částku, která by byla spravedlivá.

Děkuji

Dobrý den,

ano, je určitě možné požádat i o určení výživného na matku. Žádnou spravedlivou částku Vám však dopředu nikdo neřekne, pouze částku doporučující vycházející z doporučujících tabulek, ke kterým přihlížejí i soudy (a na jejich základě funguje i naše kalkulačka).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441