Výživné na dítě k rukám matky. Může otec zasílat výživné přímo dítěti?

Zodpovězené
5. zář 2019

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zasílání výživného na dítě.

V soudním rozhodnutí je jasně dáno, že výživné má být zasláno každého prvního dne v měsíci předem k rukám matky. Do 18. roku mého syna tomu tak bylo, až na ten datum... Od doby, kdy syn dosáhl 18 let věku, ex manžel toto výživné zasílá již na účet syna. Já s tímto nesouhlasím z určitých důvodů a chci se tímto otázat, zda má na to ex manžel právo. V soudním rozhodnutí je jasně dáno k rukám matky, nikde není psáno v rozsudku, že po dovršení 18. roku a dospělostí dítěte toto může sám změnit a zasílat přímo synovi. Mohu se proti tomu nějak ohradit?

Moc děkuji za odpověď na email pulca1@seznam.cz

Dobrý den,

od 18. roku věku dítěte náleží výživné přímo zletilému. I když dítě žije s Vámi, tak to z rodinného hlediska bohužel není a ani dle nás správné, ale bohužel zákon hovoří jinak.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441