Další doplnění zprávy předešlé ohledně návštěv babičky a tetičky

Zodpovězené
6. únor 2022

Dobrý den,

zase po dlouhé době píšu, viz poslední Vaše odpověď ohledně návštěv babičky a tetičky https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Máte zcela pravdu, proto jsme zakázali babičce a tetičce styk s dětmi.... sice prý pořád nechápou proč...ale stalo se tolik věcí, což jsem ráda, že to děti aspoň nevnímají. Holkám tetička s babičkou zatím nechybí nebo si spíš neuvědomují, že zrovna tuhle babičku a tetu dlouho nevidí...mají ještě jednu babičku a tak nějak 2 prababičky a dva dědy a ještě jednu tetu...Ale bohužel druhá babička s dědečkem bydlí daleko asi 60 km a teta také, takže se tak často nevidíme. Jinak teď nevím, zda jsem to psala o té špatné babičce, ta se vloni rozvedla s dědou, tak právě proto začala tak zuřivě jednat proti nám a tetička je při ní...

No jinak je to asi vše. Dále to už není o dětech, proto musím napsat někam do poradny pro dospělé.

Mějte se a děkuji.

Hezký den,

děkuji za doplnění a jsem moc ráda, že jste udělala ten VELKÝ krok a babičku s tetičkou nyní nenavštěvujete.

Ono se to může časem i změnit a nebo taky možná ne, každopádně TEĎ jste udělala maximum, abyste vy jako rodina byli v pohodě.

Ono to často začíná dětmi, ale v hloubce a základu to o dětech vlastně vůbec není. Nejvíce je to o nás samotných, o procesech v nás, které děti jen jakoby spustí. Je to úžasné pozorovat, jak s dětmi rosteme 🙂.

Můžeme se spolu spojit na konzultacích www.zivotemsdetmi.cz/konzultace nebo se přidejte do naší fb skupiny Životem s dětmi - sdílení rodičů, kde se řeší nejen děti 🙂.

Pohodové dny přeji. 🙂

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů