Dcera, skoro 3 roky, odmítá chodit na WC. Co byste poradila?

Zodpovězené
4. srp 2021

Dobrý den,

máme dá se říct dilema - skoro 3letá dcera odmítá chodit na Wc (ani redukce ani nočník). Řev, vysvětlování, nepomáhá. Jako by vůbec necítila, že "se jí chce". Venku na trávníčku si kalhotky stáhne, ale nepodaří se ve správný čas a stejně kalhotky mokré 😭.
Doma bez plenky řev a bez ní "nehoda vždy"… Má v září nastoupít do MŠ a vůbec nevím, co s ní.

Poradíte, prosím?

Děkuji

Hezký den,

je dost možné, že na to fyziologicky ještě není připravená, některé děti potřebují delší čas. Na druhou stranu by bylo fajn zjistit, proč potřebuje tu plenku, jestli se s ní cítí v bezpečí, nebo možná ví, že když bude mít plínku, nepůjde do školky, nebo... (může být 100 důvodů).

Je fajn pochopit, co je za tím, jakoby pod povrchem. Mohlo by to mít souvislost s tím, že do školky nechce, bojí se,...? Jen hádám, protože nemám bližší informace, ale určitě se nad tím zamysli a zkus s ní o tom komunikovat.

Připoj se do facebookové skupinky Životem s dětmi - sdílení rodičů (najdeš tam i rodiče v podobných situacích) nebo mi napiš a domluvíme si konzultaci, která bývá nejkratší cestou k tomu, aby sis pořešila, co je potřeba 🙂.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů