Jak odnaučit malého na ruce?

Zodpovězené
1. črc 2021

Dobrý den,

mám 5 a půlměsíčního kluka a máme hodně lidí v rodině a naučil se na ruce, jenže já to sama už nedávám, pořád jenom řve a řve. Snažím se ho nechat vybrečet, ale nic nepomáhá. Sám vydrží být max. 10 minut, potom chce neustálou pozornost a ruce, nic jiného ho nezajímá, ani hračky, blbnutí, nic, jenom ruce. Babičkám říkám, ať ho netahají, že pak trpím, ale jedou si svoje. Už nevím, jak dál. :(

Jak ho odnaučit na ruce?

Děkuji

Hezký den,

moje odpověď se Ti asi nebude líbit, protože Ti vlastně na Tvou otázku neodpovím.
Malý je ještě opravdu malý a z nějakého důvodu potřebuje Tvoji blízkost, cítit bezpečí a tvořit tak s Tebou vaše společné pouto.

Pořiď si šátek či nosítko a hned bude veseleji. Malý bude spokojený, že je u mámy a Ty budeš mít volné ruce na vše, co potřebuješ. Vím, že se to někdy může zdát náročné, ale opravdu je šátek kouzelná věc, která prospěje všemu.

Samozřejmě záleží, jestli jsi tomu otevřena a tento způsob Tě osloví.

Pokud ne, pak Ti doporučím zkusit se poptat někde jinde, protože ode mě odpověď na to, jak odnaučit dítko být u mámy jednoduše nedostaneš.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů