Nechce chodit venku. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
15. pro 2021

Dobrý den,

máme doma čerstvého dvouleťáka Filípka🙂 a chci se zeptat...Doma toho nachodí spoustu, avšak venku se mu vůbec nechce. Když vyjdeme ven a vidí, že mám cokoliv (kočár, tříkolku, boby na sníh), tak si chce hned nasednout. Když ho po chvíli vyndám, tak jen řev. Když nevezmu nic, tak po dvou krocích už natahuje ruce a chce nosit. Nevím, zda je to jen období nebo zkouší, jestli nevydržím jeho vztekání a vezmu ho.

Prosím o radu.

Děkuji

Krásný den, milá 🙂,

takto od stolu těžko říct, potřebovala bych asi vědět více informací o celkovém vývoji.
Z toho co píšeš, že doma toho nachodí spoustu, to spíše vypadá, že mu je venku zatím komfortněji, když se veze. Určitě by stálo za to vymyslet mu nějakou aktivitu, kterou má rád i na ven. Například, pokud bude mít rád autíčka, tak vymyslet nějakou venkovní dráhu, kde se jezdí po chodníku, po trávě a třeba i po stromě. Tak aby vlastně chodil, aniž by si to uvědomoval. A postupně se vzdalovat od domu.

Pokud byste vymysleli více takových aktivit, tak tím lépe. Na druhou stranu má teprve 2 roky, což znamená, že většinu svého chodícího života má před sebou  ;). Nepíšeš, jestli to Tebe nějak obtěžuje, nebo máš jen pocit, že už by měl chodit sám. Protože tohle je velmi individuální, někdo ve dvou ujde 2 kilometry někdo 200 metrů a ani jedno ani druhé není dobře nebo špatně. Ono to jenom je a tak je na to třeba koukat.

Myslím, že trpělivost určitě zkouší i v jiných věcech, proto pokud je to pro Tebe v pohodě, klidně bych brala "vozidlo" s sebou a před domem nebo někde po cestě bych zkusila nějakou aktivitu, která ho bude bavit.

Kdyby se Ti hodila další podpora, klidně se přidej do fb skupiny Životem s dětmi - sdílení rodičů. Můžeš klidně položit dotaz i tam a další maminky Ti dají své tipy a své zkušenosti 🙂.

Měj se krásně a užívejte se navzájem, zkus se na to koukat jako na něco, co je teď jedinečné a v průběhu času se bude měnit, užívej si těch chvilek a kouzla, které to má, pokud je ti tato myšlenka blízká 🙂.

Zuzka


Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů