Abrupce placenty + nízká váha plodu. Za jak dlouho po císaři mohu znovu otěhotnět, když by se jizva dobře hojila?

Zodpovězené
28. srp 2023

Dobrý den,

ve 35. týdnu těhotenství jsem měla abrupci placenty, miminko bohužel nepřežilo. Musel ihned ven akutním císařem, protože jsem hodně krvácela.

Chci se zeptat, za jak dlouho po císaři mohu znovu otěhotnět, když by se jizva dobře hojila?

Mělo to být moje první miminko a vím, že čekání bude právě to nejhorší.

Zároveň se chci zeptat...Malý od 32. týdne moc nerostl a měl podezření na FGR. Při narození měl 1 920 g v tom 35. týdnu.

Mohlo toto nějak souviset s tou placentou?

Celé těhotenství jsem měla do té doby bez obtíží. Krevní tlak jsem měla normální celé těhotenství. Jinak nekouřím atd.

Moc děkuji.

Dobrý den,

je mi velmi líto Vaší situace, která Vás potkala. Ideální doba na další těhotenství je 2 roky po císařském řezu, kdy se jizva dobře zahojí. Doporučuji Vám i návštěvu fyzioterapeutky, aby Vám poradila, jak o jizvu po celé dva roky pečovat.

Co se týče otázky ohledně růstové retardace, na to Vám bohužel nedokáži odpovědět.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová