Druhé těhotenství po abrupci placenty

cafinka
6. čer 2016

Milé maminky jdu si k Vám pro radu…nebo lépe řečeno pro Vaše životní příběhy a zkušenosti 🙂. v roce 2013 jsem porodila krásného klučinu, bohužel celé těhotenství bylo velmi náročné, rizikové, diagnoza vcestná placenta.. skončilo to ve 33+4tt abrupcí placenty a akutním císařským řezem. U porodu jsem téměř vykrvácela, syn odvezen do jiné nemocnice po 8 dnech jsem ho spatřila poprvé a od té doby je téměř vše zalité sluncem. Téměř myslím to, že bývá často nemocný (astma bronchiale) a mě trápí bolestí břicha, ale v celku je jinak vše v pořádku a jsme zdraví a šťastní. A ted k jádru mého dotazu 🙂 i když jsem byla přesvědčená že již druhé dítě mít nebudu, najednou mě přepadá stále častěji pocit, že bych měla mít dvě děti, ne z povinnosti ale cítím že v mém srdci je ještě místo pro další a asi to tak má být. U doktorů jsem se samozrejme na tuto možnost ptala, otěhotnět nemám zakázáno, vlastně pro tento případ mi zachránili dělohu. Ale jistá rizika tu jsou…placentu jsem měla nejen odloučenou, ale zároven i částečně přirostlou do svalů a celé břicho a dělohu mi kvůli záchraně života dlouze a do všech možných stran zašívali. Vim co by mě asi v případě dalšího těhotenství čekalo, časté kontroly, rizikové těhu, plánovaný císařský řez, byla bych pod drobnohledem lékaře, který mě při porodu zachránil, ale sám říká že musíme počítat i s jistým rizikem. Máte někdo podobné at dobré či horší zkušenosti? Předem děkuji za každý názor a zkušenost. Jana

abcd987
9. čer 2016

Ahoj, podobnou zkušenost mám za sebou, (ale neměla jsem vcestnou placentu). Bohužel to skončilo tou nejhorší variantou :( jsou to 4 roky a teď mi v postýlce spinká náš drobeček 🙂
Doktoři mi doporučili minimálně 2 roky neotěhotnět (myšleno od porodu do porodu) - vzhledem k náročnosti a velikosti cís. řezu. V 1. trimestru byli kontroly v "normálních" termínech, 2. trimestr jsem docházela na kontroly každý týden, ve 3. trimestru mně předali do péče Porodnici, kde kontroly byli dvakrát týdně - celé těhotenství bylo bezproblémové. Porod byl plánovaný cca 14 dnů před termínem. Vzhledem k tomu, že bylo vše v pořádku měla jsem možnost rodit přirozeně - za což jsem velmi ráda. Rezervovali oper. sál pro každý případ, ale naštěstí nebyl potřeba 🙂 Doktor byl u mě každou chvilku. Ultrazvuk snad každou půlhodinu a echo jsem měla nonstop - v den porodu.
Celé těhotenství jsem měla šílený strach, ale jsem ráda, že jsem se rozhodla do toho jít ještě jednou.
Gratuluji ke chlapečkovi a pokud se rozhodneš pro miminko, ať všechno dobře dopadne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru